Naminiai mėsainiai: receptas su foto žingsnis po žingsnio

Mėsainiai namų sąlygomis
Labai daug kas laiko mėsainius, o ir viską iš greitojo maisto pasaulio, nesveiku maistu.

Ir žinoma, yra teisūs. Tačiau žala ne tiek nuo paties greitojo maisto, kiek iš paruošimui naudojamų nešviežių ir nekokybiškų produktų, sanitarinių normų, technologijų nesilaikymo ir t.t.

Bet daug kas keičiasi sugaišus laiko ir organizavus burgerinę savo šeimai namų virtuvėje. Juk mėsainis iš tiesų – tai kotletas su salotomis ir padažu, papildytas duonos riekėmis, tik sustatytomis į bokštą, bet apie tai niekas nesusimąsto.

Šiame recepte pristatytas mėsainis su kotletu iš faršo ir kumpio gaunasi neįtikėtinai skanus.

Šviežiai kepta bandelė su sezamu, sultingas kotletas su traškiais kumpio gabalėliais ir aromatingas pomidorų padažas, paruoštas namų sąlygomis nepalyginamas su jokiu greituoju gatvės maistu. Svarbu tik laiku „įjungti“ saiką ir nesuvalgyti papildomos porcijos, kitaip bus žala figūrai!

Ingredientai:
4 asmenims

Kotletams:
– svogūnas 50 g
– kumpis 250 g
– paprika 2 valgomieji šaukštai
– mėsos faršas 500 g
– sūris 50 g

Padažui:
– svogūnai 50 g
– česnakas 4 skiltelės
– cukrus 1,5 valgomojo šaukšto
– pomidorų pasta 5 valgomieji šaukštai
– paprika 3 valgomieji šaukštai
– alyvuogių aliejus 1 valgomasis šaukštas

Papildomai:
– bandelės 4 vnt
– sūris 4 gabalėliai
– pomidorai 2 vnt
– salotų lapai 4 vnt

Paruošti būtinus ingredientus.

Bandeles galima naudoti iš parduotuvės, bet neverta pamiršti, kad jų skonis irgi svarbus mėsainiui.

Sūris geriausiai yra čederis, bet galima imti bet kokį kietąjį ar puskietį, tik jis neturi prarasti savo aromato termiškai apdorojus, kaip, pavyzdžiui, rusiškas.

Paruošimą verta pradėti nuo padažo. Smulkiai supjaustyti svogūną ir sukapoti česnaką.

Įkaitinti keptuvę su alyvuogių aliejumi ar bet kokiu augaliniu be ryškiai išreikšto kvapo. Dėti svogūnus su česnakais ir apkepti juos 1-2 minutes.

Berti cukrų, kuris pasaldins ir padarys tekstūrą truputį traškia. Jei neturite rudojo cukraus, galima naudoti įprastą baltąjį (bus taip pat skanu).

Po minutės suberti maltą papriką ir dėti pomidorų pastą. Permaišyti, užvirinti ir viskas – padažas paruoštas. Jei jis išėjo pernelyg tirštas, reikia įpilti truputį virinto vandens.

Kotletams vienodai smulkiai supjaustyti kumpį (galima pakeisti krūtinėle) ir svogūną. Nors jų dydis kepimo metu truputį sumažės, tačiau to per daug neverta tikėtis, su stambiais bus sunku formuoti kotletus. Sūrį sutarkuoti vidutine trintuve.

Į įkaitintą keptuvę dėti svogūnus su kumpiu. Svarbu kepti, kol kumpis įgaus traškią plutelę. Dėti papriką ir permaišyti.

Maišytą faršą (50/50 kiauliena su jautiena – žinoma, geriau susimalti savarankiškai) sumaišyti su tarkuotu sūriu ir apkeptais svogūnais bei kumpiu.

Maišyti labai kruopščiai.

Padalinti faršą į 4 lygias dalis ir suformuoti kotletus, kurių dydis vos platesnis už bandelių diametrą.

Ant sausos keptuvės pakepti perpjautas bandeles. Po to sudėti jas pjūviais į vidų ir palikti iki mėsainių surinkimo.

Į keptuvę pilti truputį alyvuogių aliejaus ir iš abiejų pusių apkepti kotletų ruošinius. Įkaitinti taip, kad aliejus lengvai virtų, tačiau kotletai nedengtų, o po truputį rustų, spėdami iškepti viduje. Kepimo procese jų neprispausti, galima tik pažiūrėti iš apačios, ar iškepė.

Iškart apvertus į kitą pusę dėti kotleto dydžio ir 0,5 cm storio sūrio gabalėlius. Nuo sūrio kietumo priklausys, kiek jis spės išsilydyti, kol kotletas kepa iš kitos pusės.

Dabar galima imtis mėsainių surinkimo. Ant kiekvieno apatinės bandelės pjūvio tepti 1-1,5 arbatinio šaukštelio padažo. Viršuje dėti salotų lapus, ant jų – šviežių pomidorų griežinėlius, paskui kotletus su sūriu, viršuje dosniai dėti padažo ir užbaigti visą „statinį“ viršutinėmis bandelių puselėmis.

Naminiai mėsainiai su kotletais iš faršo ir kumpio gatavi. Patiekti su gaiviaisiais gėrimais, kava ar arbata.

Gero apetito!

You cannot copy content of this page