Pensininkų vienatvė skirtingose šalyse. Kinijoje uždrausta palikti pagyvenusius tėvus!

Pasirodo, daugelyje šalių pagyvenusio žmogaus gyvenimo būdas nelabai skiriasi nuo jaunimo gyvenimo būdo. Kai kurie pensininkai vaikšto į parodas ir laiką leidžia kavinėse, kažkas užsiima joga, o yra ir tokių, kurie lanko skirtingų dalykų paskaitas universitete. Visi šie žmonės aplenks bet kurį paauglį.

Japonija
Japonija – ilgaamžių šalis, čia pagyvenusiems žmonėms garantuota atitinkama pagalba ir priežiūra. Vyresni nei 65 m žmonės kreipiasi į pagalbos pensininkams centrus, kur praeina specialų testą. Pagal testavimo rezultatus nustatomas pagalbos, reikalingos šiems žmonėms, lygis.

Pensininkai Japonijoje gali tikėtis maisto pristatymo į namus, medicinos pagalbos, slaugės paslaugų. Sako, kad pagyvenę japonai primoka už paslaugas, bet tik 10% jų vertės. Be specialių centrų, šalyje daug savanorių, kurie su džiaugsmu padeda senukams. Japonai atsisako senelių namų: taip ir pinigai taupomi, ir patiems pensininkams komfortiškiau gyventi namuose.

Didžioji Britanija
Tik Jungtinėje Karalystėje egzistuoja vienišų žmonių reikalų ministras. Nors atskiros ministerijos jis neturi, bet šis žmogus kuruoja kitų ministerijų, kurių galiose padėti vienišiems žmonėms, darbą. O tarp vienišų ne tik pensininkai, 14% Anglijos kenčia nuo vienatvės.

Britanijoje egzistuoja centrai, kuriuose galima „užsisakyti draugą“, jei jautiesi vienišas. Toks žmogus išklausys ir palaikys sunkią minutę nuoširdžiai ir nemokamai.

Prancūzija
Prancūzijoje nesutiksi nei vieno pensijinio amžiaus žmogaus, kuris sėdėtų be veiklos. Čia yra specialūs kursai pagyvenusiems žmonėms, kuriuose galima išmokti rankdarbių, tapybos ir visko, kam anksčiau neužteko laiko.

Prancūzų pensininkai eina į parodas, kiną, šokius.
Prancūzai eina į „trečiojo amžiaus žmonių“ būrelius, kuriuose ne tik užsiima mėgstama veikla, bet ir bendrauja iki valiai.

Venesuela
Venesueloje pensininkų net nepavadinsi seniais. Šie judrūs žmonės užsiima sportu, ilsisi pliaže, lanko įvairius renginius. Per išeigines reguliariai rengia šeimyninius pietus, kuriuose susirenka visos kartos, ir linksmai leidžia laiką.

Pensininkams Venesueloje sukūrė programą „Didžioji misija“. Šios programos dėka pagyvenę žmonės turi galimybę keliauti, gauti medicinos pagalbą, produktus ir būtinus daiktus.

Italija
Tai šalis su didžiausiu ilgaamžių skaičiumi pasaulyje. Pagyvenę žmonės čia linksmai leidžia laiką, sėdėdami kavinėse ir restoranuose. Kai kuriais duomenimis, būtent pensininkai tokioms įstaigoms „surenka kasą“.

Vieniši pagyvenę italai dažnai priima gyventi studentus, kas naudinga ir vieniems, ir kitiems. Studentai taupo pinigus, o pensininkai džiaugiasi bendravimu.

Kinija
Kinijoje veikia „Įstatymas dėl pagyvenusių žmonių“. Jame pasakyta, kad tėvai turi palaikyti pagyvenusius tėvus ir finansiškai, ir dvasiškai.

Vykdyti šį įstatymą sunku dėl „Vieno vaiko įstatymo“, kuris veikė beveik 30 metų. Bet pensininkai nenusimena ir stengiasi neapsunkinti gyvenimo savo vaikams, daugelis renkasi aktyvų gyvenimo būdą ir pasišvenčia mėgstamam hobiui.

Informacija šiame straipsnyje pagrįsta nepatvirtintais šaltiniais iš interneto, neturi tikslo klaidinti skaitytojų ir yra išskirtinai pramoginio pobūdžio.

You cannot copy content of this page