Rankų tirpimo priežastys – 7 pagrindinės priežastys, kurios verčia skirti dėmesio sveikatai

Tikėtina, kad jums ne kartą teko susidurti su tokia problema, kaip rankų ar kojų tirpimas.
Ypatingo pavojaus tai nesukelia, kadangi, norint galūnėms grąžinti judrumą, pakanka tiesiog pakeisti kūno padėtį. Iš tiesų viskas žymiai rimčiau, nei gali pasirodyti – tirpimas vyksta dėl kraujagyslių ir nervų galūnių suspaudimo arba laikino kraujotakos sutrikimo pasekoje.

Dėmesio: ši informacija yra išskirtinai pažintinio pobūdžio. Pastovaus diskomforto atveju būtinai kreipkitės į gydytoją neurologą!
Priežastys, dėl kurių gali tirpti rankos:

1. Kaklo osteochondrozė – sutrikimas stuburo kaklinėje dalyje, gali sukelti nervo užspaudimą, ko pasekoje tirps rankos, skaudės galva, atsiras išsiblaškymas ir koordinacijos problemos.

2. Išsėtinė sklerozė – tai rimtas neurologinis susirgimas, kurio pasekoje pažeidžiami galvos ir nugaros smegenų apvalkalai. Jautrumas sumažėja, ir pacientas pradeda justi tirpimą. Būtinai kreipkitės į gydytoją neurologą.

3. Riešo kanalo sindromas – kyla žmonėms, pastoviai užsiimantiems monotonišku darbu (pavyzdžiui, muzikantai arba kompiuterinio surinkimo operatoriai). Dėl pasikartojančių judesių atsiranda sausgyslių, kurios eina siauru kanalu, patinimas. To pasekoje nervas užspaudžiamas ir vyksta tirpimas ir plaštakos dilgčiojimas. Tai labai rimtas susirgimas, kurio užleista forma gali sukelti pirštų raumenų atrofiją.

4. Galūnės venų trombozė – tai labai pavojingas reiškinys, kurio pasekoje sulėtėja kraujo tekėjimas ir naudingų medžiagų, būtinų normaliai galūnės veiklai, tiekimas. Esant trombozei galimi patinimai, gangrenos, trombo atplyšimas. Po diagnostikos nedelsiant imkitės gydymo, laikydamiesi visų gydytojo neurologo rekomendacijų.

5. Anemija ir cukrinis diabetas – sutrikusi kraujotaka galūnėse dažnai sukelia tirpimą. Negydant anemijos simptomai pasireikš dažniau.

6. Peties rezginio neuralgija – kaip ir atveju su ilgais uždegiminiais procesais supančiuose audiniuose, peties rezginio neuralgija gali sukelti tiek tirpimą, tiek ir smarkius skausmo pojūčius.

7. Insultas – pavojingiausia priežastis, dėl kurios gali kilti viršutinių galūnių tirpimas. Jis lydimas koordinacijos praradimu, sąmonės aptemimu, kalbinės ir regos funkcijų sutrikimu. Jei šie simptomai pasireiškia vienu metu, nedelsiant kvieskite greitąją pagalbą ir atminkite, kad kiekviena uždelsta minutė gali kainuoti gyvybę.

Informacija šiame straipsnyje yra išskirtinai pažintinio pobūdžio ir nepakeičia sertifikuoto šio profilio specialisto konsultacijos.

You cannot copy content of this page