Ruošiu grikius „lenkiškai“, gaunasi labai skaniai. Šeima sužavėta tokiu patiekalu!

Kartą man į rankas papuolė receptų knyga, išleista dar 1981 metais. Ir ten aš radau neįprastą grikių ruošimo receptą „lenkiškai“. Paruošęs šį patiekalą pirmąkart, aš buvau sužavėtas, išėjo labai skaniai.

Visa mano šeima liko patenkinta, parodžiusi tai tuščiomis lėkštėmis. Todėl šiandien mes su jumis gaminsime grikius būtent lenkiškai.

Paprastas, greitas, o svarbiausia – labai maistingas patiekalas
Pirmiausia būtina išvirti grikių kruopas. Paimkite 300 g kruopų, užpilkite jas 600 ml vandens (išlaikome santykį 1:2) ir pastatykite virti. Jei jūs laikysitės nurodytų proporcijų, grikiai gausis birūs, ko mums ir reikia.

Iškart po to, kai jūs pastatėte puodą su grikiais ant ugnies, dedame nedidelį gabalėlį sviesto. Tai suteiks patiekalui naminio skonio.

Dabar užsiimsime įdaru
Tam mums prireiks grybų. Šiandien aš naudoju kreivabudes. Grybus smulkiname ir dedame į keptuvę.

Po to, kai iš grybų išgaruos visas skystis, dedame smulkintą svogūną ir kepame viską iki gatavumo.

Dabar padarysime užpilą
Į tinkamą indą įmušame vieną kiaušinį, dedame 300 g grietinės, 0,5 valgomojo šaukšto druskos ir permaišome.

Tuo metu jūsų grikiai turi baigti virti. Imame pusę išvirtų grikių kruopų ir perdedame į kepimo formą. Formos dugną būtina sutepti sviestu, jei jūsų forma neturi nepridegančios dangos.

Antras sluoksnis yra įdaras – grybai su svogūnais, paskui likę grikiai ir užpilas. Prieš pašaudami patiekalą į orkaitę, pabarstome jį tarkuotu sūriu.

Kepame patiekalą 15 min 170 laipsnių temperatūroje.

Na labai skanu. Pabandykite ir įsitikinsite patys.

You cannot copy content of this page