Serenčiai – stebuklingas daktaras jūsų sode

Gėlė, kuri puošia mūsų sodus, pasižymi unikaliomis vaistinėmis savybėmis.

Liaudyje ši gėlė kartais vadinama gvazdikėliu. Šeimininkės jį myli už nereiklumą, grožį, ryškią spalvą ir sodrų aromatą. Visi daržininkai žino, kad serenčius pasodinus kartu su bulvėmis ar braškėmis parazitai jiems nebaisūs. Augalas – puiki priemonė dirvos tręšimui, tereikia nuėmus derlių užkasti žemėje susmulkintus žiedus.

Ir svarbiausia, gėlė unikali savo gydomosiomis savybėmis, turi mineralų, vitaminų, flavanoidų ir yra aktyviai naudojama liaudies medicinoje.

Dėka savo gamtinių elementų, gvazdikėliai – puikūs pagalbininkai kovoje su daugeliu ligų: stiprina imunitetą, kovoja su gripu, sloga ir net haimoritu. Gerina kraujagyslių būklę esant aterosklerozei, normalizuoja virškinimą ir dar daug kito. Svarbiausia – teisingai paruošti antpilą.

Esant haimoritui ir slogai padės inhaliacija
5 džiovintus pumpurus susmulkinkite, dėkite į pusės litro talpos arbatinuką.

Verdantį vandenį inhaliacijai pilkite iki apatinio snapelio pagrindo. Apkamšykite arbatinuką 5 minutėms, paskui galima naudoti. Įkvėpkite orą iš arbatinuko snapelio burna, iškvėpkite nosimi.

Nuo žaizdų ir nudegimų – serenčių aliejus
Paruošimui reikia bekvapio aliejaus ir žiedų. Jis gaminamas santykiu 1:10. Tai yra, pusei litro aliejaus jums reikia 50 g džiovintų arba 100-150 g šviežių žiedų. Naudokite tik žiedlapius, įdėmiai žiūrėkite, kad į mišinį nepatektų žalios taurelės su sėklomis.

Į stiklainį dedame žiedus, iki viršaus užpilame aliejumi, mišinį laikome savaitę tamsioje vietoje. Paskui perkošiame. Tokį aliejų laikykite vėsioje vietoje. Tiesa, galima naudoti linų sėmenų aliejų, jis sustiprins serenčių savybes, tačiau ilgai nesilaikys.

Jį naudokite įtrynimams esant kvėpavimo takų uždegimams. Aliejaus užpilas gelbsti esant pūlingam bėrimui, spuogams, odos sudirgimams, praguloms, sugrubusiai kulnų, alkūnių ir kelių odai. Problemines vietas tepkite 2 kartus per dieną.

Galima ruošti serenčių vonią, juos dėti į arbatą, praustis. Šią gėlę draudžiama naudoti nėščiosioms, maitinančioms krūtimi, esant alergijoms ir vaikams iki 14 m.

You cannot copy content of this page