Štai kas nutinka šunims, pasakius jiems „Aš tave myliu“…

Šunys – ne tik labai protingi, bet dar ir emocingi gyvūnai, kurie sugeba išreikšti ir net demonstruoti savo nuoširdžias emocijas. Daugelis pastebi, kad naminiai augintiniai reaguoja į švelnius žodžius ir meilės išraiškas. Ir tai neseniai buvo įrodyta moksliškai.

Ekspertai, dirbantys kompanijoje „Canine Cottages“, neseniai atliko tyrimus, kurių pagrindinis tikslas buvo naminių gyvūnų reakcijų į įvairius sąveikos su šeimininkais , tai yra žmonėmis, scenarijus.

Tokiam įdomiam testavimui atrinko grupę šunų. Visiems dalyviams uždėjo specialius prietaisus, fiksuojančius širdies ritmą. Šie monitoriai nebuvo nuimami savaitės bėgyje ir per 7 dienas pavyko išsiaiškinti kai ką įdomaus.

4 gyvūnams, buvusiems ramybės būsenoje, širdies susitraukimų dažnis sudarė apie 66-67 dūžius per minutę. Bet kai šeimininkai sakė šiems augintiniams švelnius meilės žodžius, pulsas išaugdavo iki 98 dūžių per minutę, tai yra 46,2% daugiau už pirminius rodiklius.

O kai šunys tiesiog matydavo savo šeimininkus, tai jų širdis imdavo plakti greičiau 10,4%. Be to, tuo metu gyvūnai visiškai nejudėjo. Paprasto buvimo su šeimininkais metu maloniai leidžiant laiką ant sofos pulsas padažnėjo 22,7%.

Ir nors tokio neįprasto tyrimo rezultatų negalima laikyti idealiai tiksliais ir patikimais, tačiau ir jie leido sužinoti, kokie svarbūs mažiesiems mūsų broliams glaudūs kontaktai su žmonėmis, ypač mylimais.

You cannot copy content of this page