Pasakykime NE dešrelėms iš parduotuvės! Gaminame skanias namines dešreles

Kad paruoštume vištienos dešreles namų sąlygomis:
– vištienos file – 400 g
– druska – ½ arbatinio šaukštelio
– pienas (arba vanduo) – 50 g
– česnakas – 1 skiltelė
– cukrus – 1/3 arbatinio šaukštelio
– muskato riešutas – ¼ arbatinio šaukštelio
– malta kalendra – ¼ arbatinio šaukštelio
– garstyčių grūdeliai – ½ arbatinio šaukštelio
– krakmolas – 1-2 arbatiniai šaukšteliai (krakmolas sulaiko drėgmę dešrelių viduje, leidžiama dėti nuo 1 iki 2% faršo svorio, t. y. 4-8 g).

1. Visus ingredientus dėti į blenderį ir susmulkinti iki vienalytės masės. Jei neturite blenderio, vištienos file sumalkite mėsmale 2 kartus, dėkite likusius ingredientus ir išmuškite faršą mažiausiai 20 kartų, kad jis būtų vienalytis ir klampus.

2. Bendra faršo masė apie 450 g. Galima suformuoti 6 atskiras dešreles, o galima 2 eiles po 3 vnt. Kiekvienos dešrelės svoris 75 g. Aš dariau 2 eiles po 3. Faršą padalinti į 2 dalis, dėti ant maistinės plėvelės apie 36 cm ilgio faršo juostelę. Užfiksuoti galus siūlu, o paskui padalinti šią ilgą dešrelę į 3 atskiras dešreles, užfiksavus kiekvieną siūlu.

3. Dešreles galima ruošti iškart arba dėti į šaldytuvą 24 val.,kad jos gerai pasimarinuotų prieskoniais.

4. Užvirinti 1,5 l vandens, įleisti dešreles, prispausti jas lėkšte, kad jos visos būtų apsemtos vandeniu. Puodą uždengti dangčiu ir palikti 10 min. Vištienos file – labai švelni mėsa, ją lengva perdžiovinti, todėl aš dešrelių neverdu ant viryklės, o ruošiu tokiu būdu. Viskas puikiai išverda ir be virinimo. Jei gaminsite dešreles, kurios marinavosi šaldytuve, padidinkite laiką iki 13 min.

5. Nuimame maistinę plėvelę. Dešrelės labai gerai laiko formą, o skonis tikrai puikus!

You cannot copy content of this page