Iris Apfel – 99 metai! 8 neįprasti faktai apie stiliaus ikoną

Raudoni lūpdažiai, dideli apvalūs akiniai juodais rėmais, begalinės eilės ryškių apyrankių ant riešų ir oranžiniai kailiniai iš marabu plunksnų – iš šio įvaizdžio neklysdamas gali atspėti Iris Apfel.

Iris pradėjo savo karjerą kaip mados žurnalistė

Mažai kas žino, kad jaunystėje Iris spėjo padirbėti redaktore žymiame madų žurnale Women’s Wear Daily ir tik paskui pradėjo dirbti pas interjerų dizainerę Eleonor Johnson, jau po to tapo žinoma kaip dekoratorė.

Iris apipavidalino interjerus 9 Amerikos prezidentams

Mūsų herojė labiausiai išgarsėjo kaip interjerų dizainerė. Ji apipavidalino 9 JAV prezidentų darbo kabinetus ir namus nuo Trumeno iki Klintono. Visus projektus Airis vykdė kartu su savo sutuoktiniu ir tekstilės gamyklos Old World Wievers bendrasavininkiu Karlu Apfeliu, kuris išėjo iš gyvenimo 2015 m, būdamas 100 metų amžiaus.

Vardiniai bateliai

2012 metais žymus avalynės prekės ženklas išleido batelių modelį Iris, dedikuotą Iris Apfel. Rudos basutės ant aukšto kulniuko su pintais dirželiais ir gėlių dekoru buvo parduodamos prekės ženklo butikuose. Tačiau pati mūza nebuvo sužavėta tokiu pagerbimu: ji pavadino batelius „ortopedo svajone“ ir pareiškė, kad pirmenybę teikia lakoniškesniam avalynės dizainui, pavyzdžiui, klasikiniams Manolo Blahnik laiveliams.

Modelio kontraktas 97-erių

Prieš 2 metus Iris sudarė pirmą savo gyvenime tarptautinį modelio kontraktą su IMG agentūra. Tuo metu naujai iškeptam modeliui buvo 97 metai! Tiesa, iki tol Apfel jau ne kartą pabuvojo ant žurnalų viršelių ir reklaminėse kampanijose, bet jai visada teko vesti visus dalykines derybas savarankiškai. Dabar ji tam turi asmeninį agentą. O dar ji – gyvas įrodymas, kad niekada nevėlu pradėti karjerą, net modelio.

Iris garbei sukurta lėlė Barbė

Iris Apfel teko garbė tapti įkvėpimu lėlei Barbei, sukurtai pagal jos įvaizdį ir pavidalą. Lėlė aprengta tikslia vieno iš žymiojo stiliaus ikonos garderobo derinių, kuris net tapo muziejaus ekspozicijos, pavadintos Rara Avis („Retas paukštis“) objektu, kopija. Žaislą galima įsigyti oficialiose gamintojo Mattel parduotuvėse.

Iris garderobui buvo pašvęsta muziejinė paroda
2005 metais Niujorko Metropoliteno meno muziejaus Kostiumų institutas pristatė didžiulę ekspoziciją Rara Avis: The Irrevent Iris Apfel, pašvęstą milžiniškam Iris Apfel garderobui. Paroda buvo tokia sėkminga, kad vėliau išvyko į turne po kitus Amerikos miestus. Tai buvo pirmoji muziejaus istorijoje paroda, skirta drabužiams, tačiau padaryta stiliaus ikonos, o ne dizainerio garbei.

Iris sukūrė makiažo kolekciją kartu su MAC
Be ryškaus drabužių stiliaus, Iris žymi ir savo firminiu makiažu: ji niekada neišeina iš namų be raudono lūpdažio. Būtent todėl kosmetikos giganto MAC atstovai pakvietė ją sukurti bendrą makiažo priemonių kolekciją, kur įėjo Iris mėgstamų atspalvių lūpdažiai, vokų šešėliai ir nagų lakai. Kolekcija iškart tapo pardavimų hitu, o jos veidas buvo, žinoma, pati dizainerė ir stiliaus ikona.

Apie Iris gyvenimą buvo sukurtas dokumentinis filmas

2004 m Niujorko kinofestivalyje įvyko režisieriaus Alberto Meisleso (legendinių „Pilkųjų sodų“ autorius) dokumentinio filmo „Iris“ apie interjerų dekoratorės ir dizainerės gyvenimą. Juosta buvo aukštai įvertinta kritikų ir metais vėliau buvo parodyta didžiajame ekrane JAV kinoteatruose. Tačiau mes įsitikinę, kad turtinga Iris Apfel biografija verta pilnaverčio meninio filmo: čia tikrai bus kur pasireikšti Holivudo režisieriams.

You cannot copy content of this page