Su šiuo receptu pamirši, kas yra duona! Purūs kefyriniai paplotėliai: skanu ir greita

Tokiais puriais paplotėliais dažnai mane lepino močiutė, kepė juos kiekvieną savaitę. Kaip sunku būdavo sulaukti, kol jie nors truputį atauš… Dabar aš gaminu tokius paplotėlius savo artimiesiems, kuo jie neapsakomai džiaugiasi!

Kefyriniai paplotėliai su įdaru

Ingredentai tešlai:
– 500 ml bet kokio riebumo kefyro
– 1 arbatinis šaukštelis sodos
– 1 kiaušinis
– 2 valgomieji šaukštai aliejaus
– 500-550 g miltų
– 50 g sviesto
– druskos pagal skonį

Ingredientai įdarui (pasirinktinai)
– dešrelės arba kumpis su sūriu
– troškinti grybai
– troškinti kopūstai
– bulvių košė
– varškė su žalumynais

Paruošimas:
Kefyrą sumaišyk su soda (galima negesinti). Dėk kiaušinį ir aliejų.

Miltus išsijok ir suberk į skystą masę. Suminkyk minkštą tešlą. Jei prireiks, įberk dar truputį miltų. Leistina, kad tešla truputį liptų prie rankų. Pabarstyk ją miltais ir palik pastovėti 10 min.

Paplotėlių tešlą iškočiok į žgutą ir supjaustyk į 8-9 dalis. Gabalėlius iškočiok, truputį pabarstydama miltais, į mažojo piršto storio paplotėlį. Centre dėk iš anksto paruoštą įdarą, užspausk kraštus, prispausk ir truputį išlygink ranka. Vėl palik 2-3 min.

Kol paplotėliai ilsisi, įkaitink keptuvę, suvilgiusi ją aliejumi. Paskui apkepk paplotėlius iš abiejų pusių po dangčiu.

Ištirpink sviestą. Kiekvieną gatavą paplotėlį sutepk sviestu, galima pabarstyti druska. Sudėk į krūvelę, uždenk rankšluosčiu ir palik 10-15 min.

Neįprastai apetitiški, skanūs ir purūs paplotėliai: keptuvėje po dangčiu jie tiesiog išsipučia! Tarp kitko, 65 skanėstą galima pagaminti netgi be įdaro ir padaryti saldų, tereikia pridėti porą valgomųjų šaukštų cukraus į tešlą ar pabarstyti juo jau gatavus paplotėlius.

You cannot copy content of this page