Tai tikra laimė, kai vaikai turi močiutes

Vaikai, kurių gyvenime dalyvavo močiutė, visada su šiluma prisimins laiką, praleistą kartu. Negalima sakyti, kad močiutės meilė stipresnė už tėvų. Ji tiesiog kitokia, gilesnė.

Vaikystė, kuri praėjo šalia močiutės, nepraeis be pėdsakų. Suaugę vaikai vis tiek prisimins tuos šviesius momentus, dovanotus jiems močiutės.

Kam geriau pavesti prižiūrėti vaiką, auklei ar močiutei? Vienareikšmiškai močiutei. Tai labai teigiamai atsiliepia jų bendram vystymuisi.

Neretai močiutės labai mažai laiko praleidžia su savo anūkais. Suteikite jiems galimybę praleisti daugiau laiko bendraujant. Pamatysite, kaip džiaugsis vaikai ir jų močiutės! O jums atsiras laiko sau.

Egzistuoja nuomonė, kad močiutės ir seneliai anūkus myli labiau nei vaikus. Visa tai susiję su didele jų gyvenimiška patirtimi ir emocine branda.

Geriausias laikas vaikų bendravimui su močiutėmis ir seneliais – pirmiesiems pasiekus trejų metų ribą. Tada vaikai jau ne taip smarkiai prisirišę prie savo tėvų.

Kodėl svarbu, kad jūsų vaikai daugiau laiko praleistų su močiutėmis:

1. Močiutės turi žymiai daugiau laisvo laiko, nei tėvai, kurie amžinai kur nors skuba.

2. Močiutės ir seneliai ne tokie griežti vaikams. Bet tai visiškai nereiškia, kad jiems nepavyksta pasiekti paklusnumo ir disciplinos. Didelės jų gyvenimiškos patirties dėka jiems tai išeina žymiai geriau ir švelniau.

3. Bendravimas su močiutėmis vysto kalbą, bendravimą ir komunikabilumą.

4. Močiutės ir seneliai jau niekur neskuba, o vaikai – dar niekur neskuba. Todėl jiems labai komfortiška kartu.
Nereikia nuvertinti močiučių pagalbos auklėjant tikrą, brandų ir padorų žmogų. Jų gyvenimiška patirtis ir didelė įtaka suvaidins ne paskutinį vaidmenį. Močiutės, skirtingai nuo tėvų, kurie pilnai įtraukti rūpesčių dėl ateities, gyvena dabartimi ir moko vaikus vertinti šiuos momentus.

Labai svarbu, kad močiutės sugeba duoti anūkams pačią didžiausią meilę, kuri padės jiems ateityje pasiekti bet kokius tikslus. Ateityje močiutės šiluma visada šildys ir palaikys nelengvose gyvenimiškose situacijose jau suaugusius vaikus.

You cannot copy content of this page