Teisingas naminis majonezas – gaunasi labai tirštas ir nesisluoksniuoja

Majonezas gaunasi labai tirštas ir nesisluoksniuoja!

Ingredientai:
1 kiaušinis
250 ml saulėgrąžų aliejaus
1 arbatinis šaukštelis cukraus
1/3 arbatinio šaukštelio druskos
1 valg.šaukštas citrinos sulčių
prieskoniai pagal pageidavimą

Paruošimas:
Saulėgrąžų aliejų pilame iškart į tą indą, kur bus laikomas majonezas. Esmė tame,kad jis gausis tirštas, lips prie šaukšto ir perdėti jį į kitą indą bus sunku. Tegu tai būna puslitrinis stiklainis. Aliejų galima pasverti, o galima iš akies pilti tiek, kiek parodyta nuotraukoje – didelio tikslumo nereikia. Beriame į indą su aliejumi druskos.
Ten pat beriame ir cukrų. Lėkštutėje išspaudžiame citriną (žinoma rankomis – po pusę citrinos). Ne į stiklainį, o į lėkštę, kad būtų lengviau pašalinti kauliukus. Iš lėkštės citrinų sultis supilame į stiklainį. Po to į stiklainį įmušame kiaušinį. Svarbu, kad šioje procedūroje trynys išliktų sveikas.

Į stiklainį kišame blenderį, sekdami kad trynys patektų į plaktuvo vidų ir tvirtai prispaudžiame plaktuvą prie stiklainio dugno. Plaksime ne aliejų, o būtent trynį! Plakant aliejų ir palaipsniui įplakant trynį majonezas nesutirštės.

Ir dabar pradedam plakti. Iš plaktuvo iškart pradės eiti balta mase tirštas majonezas. Kad aliejus turėtų priėjimą, laikas nuo laiko pakeliame plaktuvą. Pamaišydami plakame 1-2 min. Valome plaktuvą. Ir patiekiame gatavą produktą.
Štai jis – puikus , aromatingas, baltut baltutėlis naminis majonezas.

You cannot copy content of this page