Tiems, kurie džiovina skalbinius kambaryje: 7 svarbūs patarimai

Daugelis mūsų šaltu metu perneša skalbinių džiovyklas iš balkonų į buto vidų – taip ir rūbai džiūsta greičiau, ir patalpų drėgmė padidėja. Tačiau toks būdas susijęs su tam tikra rizika, įskaitant potencialią grėsmę sveikatai. Ir štai keli svarbūs patarimai, kurie gali padėti šioje situacijoje.

Pasirinkite teisingą vietą
Jei jūs priversti džiovinti skalbinius kambaryje, pavyzdžiui, jeigu neturite džiovinimo mašinos arba balkone per šalta, pasistenkite nestatyti džiovyklos svetainėje ir miegamajame. Tai pagrindinės gyvenamos vietos bet kuriuose namuose. Dėl padidėjusios drėgmės jose gali atsirasti pelėsis ir jūsų sveikatai iškils grėsmė.

Pasirūpinkite ventiliacija
Kaip galima dažniau vėdinkite kambarius, kuriuose džiūsta skalbiniai. Jei kambaryje yra ištraukiamasis ventiliatorius, pasirūpinkite jo švara – tai būtina efektyviam prietaiso darbui.

Perkelkite skalbimą rytui
Jei jūs įpratote skalbti vakare, pasinaudokite starto atidėjimo funkcija, kuri yra daugumoje šiuolaikinių skalbimo mašinų. Jūs galėsite padžiauti drėgnus skalbinius ryte ir natūralioje saulės šviesoje jie išdžius žymiai greičiau.

Įsigykite džiovyklą su pašildymu
Tokie namų prietaisai užsitarnavo daugybę teigiamų atsiliepimų iš savo savininkų. Šiuolaikiniai gamintojai siūlo platų modelių pasirinkimą bet kokiam skoniui ir piniginei: su vienu, dviem ir trim aukštais, su energijos taupymo režimu, su specialiais guminiais voleliais delikatiems audiniams. Tokie įrenginiai keliskart sutrumpina drabužių džiovinimo laiką.

Keiskite džiovyklos vietą bute
Jei jūs naudojate paprastą metalinę džiovyklą be kokių nors papildomų funkcijų, leiskite saulei jums padėti. Keiskite džiovyklos vietą dienos bėgyje taip, kad ant drabužių patektų maksimaliai šviesos (bet venkite miegamojo ir svetainės – pirmo patarimo niekas neatšaukė!).

Naudokitės drabužių pakabomis
Džiovinkite drabužius ant pakabos, kad maksimaliai išnaudotumėte vietą džiovykloje. Be to, taip drabužiai džiūsta greičiau. Kruopščiai ištiesinkite drabužį ant pakabos – taip jis beveik nesusiglamžys ir nereikės jo lyginti.

Atsikratykite nereikalingos drėgmės
Jei jūs gyvenate sename name arba pas jus pastoviai kaupiasi kondensatas ant langų, džiovykla su drėgnais skalbiniais tik pagilins problemą. Kad patalpoje neįsiveistų pelėsis, būtinai įsigykite prietaisą drėgmės reguliavimui – oro sausintuvą. Tokia investicija jums atsieis žymiai pigiau, nei remontas su sienų grybelio naikinimu.

You cannot copy content of this page