Top -4 naminių sausainių receptai

1. Itališki sausainiai

Ingredientai:
250 g miltų
100 g cukraus
100 g sviesto
10 g kepimo miltelių
3-4 valg.šaukštai
2-3 arbatiniai šaukšteliai cinamono
žiupsnelis druskos

Paruošimas:
Išsijok miltus su kepimo milteliais. Įdėk žiupsnelį druskos. Suminkštink sviestą garų vonelėje, įpilk į jį šilto vandens. Paruošk tešlą ir palik ją 10 min, cukrų sumaišyk su cinamonu. Suformuok iš tešlos 10cm ilgio ir 1 cm pločio žiedelius. Apvoliok žiedelius cukruje su cinamonu, užspausk kraštus. Kepk šiuos mielus sausainius 10-15 min 180 laipsnių temperatūroje.

2. Sausainiai su uogiene

Ingredientai:
100 g margarino
2,5 stikinės miltų
1 kiaušinis
0,5 stiklinės cukraus
0,5 stiklinės bet kokios uogienės
0,5 arbatinio šaukštelio sodos
žiupsnelis druskos
sviestas skardai sutepti

Paruošimas:
Sutrink šakute margariną. Suplak kiaušinį su cukrum, ten pat įdėk margariną, sodą ir žiupsnelį druskos. Palaipsniui suberk miltus. Užmaišyk kietą tešlą, padalink ją per pusę. Iškočiok skardos dydžio stačiakampį, ištepk jį uogiene. Likusią tešlą perleisk per mėsmalę ir išdėliok viršuje. Kepk sausainius 15 min kol parus 180 laipsnių temperatūroje. Gatavus sausainius supjaustyk nedidelėmis porcijomis.

3. Sausainiai su lydytu sūriu

Ingredientai:
250 g margarino
100 g cukraus pudros /cukraus
2 lydyti sūreliai
1 stiklinė miltų

Paruošimas:
Labai lengvas sausainių receptas! Sutarkuok truputį pašaldytą margariną ir lydytus sūrelius. Dėk prie jų miltus ir cukrų, užmaišyk tešlą. Iškočiok paplotį, išpjaustyk iš tešlos figūrėles ir kepk 15 min 200 laipsnių temperatūroje. Gatavus sausainius papuošk marmeladu.

4. Medaus sausainiai

Ingredientai:
2 kiaušiniai
1 stiklinė cukraus
1 stiklinė ( su kaupu) miltų
1 valg.šaukštas medaus
1 arbatinis šaukštelis vanilino
1 arbatinis šaukštelis kepimo miltelių
aliejus

Paruošimas:
Suplak kiaušinius su cukrum, įdėk vanilino ir medaus. Permaišyk masę ir įpilk į ją šiek tiek aliejaus. Tešla liečiant turi atrodyti rieboka. Aliejumi sutepk skardą, išpjauk skrituliukus ir pašauk kepti 10-15 min 180 laipsnių temperatūroje. Į tešlą esant pageidavimui galima dėti riešutus ir džiovintus vaisius.

You cannot copy content of this page