TSRS šukuosenos: mūsų mamų ir močiučių madų tendencijos

Šiandien daugelis TSRS šukuosenų atrodo keistos ir net truputį juokingos. Tačiau tarybiniais laikais kiekviena save gerbianti madistė siekė patekti į grožio saloną, kad pasidarytų cheminį sušukavimą, o naktimis mūsų mamos ir močiutės kentė nemigą dėl suktukų.

Nežinome, kaip tu, bet mes įsitikinę – tokių šukuosenų mada dar ne kartą sugrįš, juk kaip žinia, tendencijos cikliškos.

Šaltoji banga

Tipiška 20-ųjų metų šukuosena. Tikru šauksmu buvo laikomos bangos, maksimaliai krentančios ant kaktos ir smilkinių srities. Geriausiai „šaltoji banga“ tiko trumpiems plaukams.

Kare

30-ųjų pradžioje madoje išliko trumpi kirpimai, tačiau jų sušukavimo būdas kardinaliai pasikeitė. Dauguma moterų nustojo sukti plaukus ir ėmė kirptis „kare“, nešioti tankius kirpčius su įstrižais sklastymais arba be. Madingiausiu buvo laikomas „kare“, kai plaukai būdavo pakirpti „palei siūlą“ ir labai trumpai – ne žemiau ausų spenelių.

Volelis

O į pamainą romantiškoms garbanoms ir tiesiam „kare“ atėjo „lemtingos damos“ įvaizdis. Moterys ėmė sukti plaukus priekyje volelio forma, naudodamos papildomus aksesuarus – puošnias skareles, kaspinus, siūlus su perlais. Šiandien tokią šukuoseną mėgsta naudoti ant podiumų.

Didelis kuodas

Nepriklausomai nuo plaukų ilgio, kuodai ant viršugalvio, kirpčių zonoje ir pakaušyje – šios šukuosenos TSRS buvo madingos kelis dešimtmečius. Keitėsi tik aukštis (nuo kuklaus iki hiperdidžiulio) ir kuodo vieta.

Šinjonas

Visokiausių dydžių ir konfigūracijų šinjonai paplito 50-ųjų viduryje. Charakteringi aksesuarai šukuosenai su šinjonu, vėliau gavusiu „avilio“ pavadinimą“, buvo įvairiaspalviai kaspinai. O geresnei fiksacijai tokie statiniai buvo tvirtinami milžinišku kiekiu plaukų lako.

Tvigi

Neįtikėtinai populiari 60-70 metais trumpa „berniukiška“ šukuosena. Paprastai didelė dalis plaukų buvo tvarkingai šukuojama į vieną pusę. Tačiau tokio kirpimo variantų buvo daug – su sklastymu ar be, pabrėžtinai netvarkinga ar tvarkinga, su aiškiai išskustais smilkiniais, ilginta ar trumpinta.

Pažas

Šio kirpimo mados pradininkė buvo prancūzų dainininkė Mireille Mathieu. Plaukai galėjo būti bet kokio ilgio, tačiau visada buvo apkerpami aiškiai apibrėžta apvalia „kepure“. Ypač efektingai šukuosena tiko trumpiems ir šiek tiek ilgesniems plaukams.

Cheminis sušukavimas

Likus 10-15 metų iki TSRS griuvimo į madą atėjo įvairių rūšių cheminis sušukavimas. Tarp jų galima išskirti dvi pagrindines kryptis – paprastą permanentą ir vertikalią chemiją su šlapiu efektu ar be jo. Pirmu atveju plaukai virsdavo smulkiausiomis garbanomis, kas suteikdavo jiems neįtikėtiną apimtį. Antru atveju plaukai buvo vyniojami ant specialių suktukų, nuo ko virsdavo stambiomis arba nelabai spiralinėmis garbanomis.

Suktukai nakčiai

Kad rytą atrodytų prisižiūrėjusios ir greitai pasidarytų šukuoseną prieš darbą, mūsų mamos ir močiutės dažnai naudodavo suktukus. Tačiau ant jų plaukus tekdavo sukti vakarais ir laikyti visą naktį. Juk anksčiau nebūdavo termosuktukų. Sunku įsivaizduoti, kokius nepatogumus patirdavo moterys. Bet, kaip sakoma, grožis reikalauja aukų.

You cannot copy content of this page