Vokietijoje galima išsinuomoti būstą vos už 1 eurą per metus. Bet pretendentai turi išpildyti 3 sąlygas

Ir šios 3 sąlygos nesikeičia štai jau beveik 500 metų.

Šiame Augsburgo, Vokietija, miesto rajone galima nuomotis butą vos už 1 eurą per metus. Ne, tai ne pokštas. Tai seniausias socialinio būsto projektas pasaulyje. Jo pavadinimas yra „Fugerija“, jo įkūrėjo Jakobo Fugerio, žymaus pirklio ir bankininko vardu.

Projektas startavo 1521 m, būtent tada Fugeris paskelbė, kad pasiruošęs nemokamai apgyvendinti žmones jo pastatytuose namuose, jei šie išpildys 3 sąlygas. Ir šios sąlygos nesikeičia jau beveik 500 metų.

Pretendentai į beveik nemokamą būstą turi būti Augsburgo gyventojai, priklausyti katalikų tikėjimui ir būti neturtingi. Prieš 500 metų nauji pretendentai taip pat duodavo žodį kasdien melstis už Fugerio šeimos sveikatą.
Šiandien „Fugerijoje“ 150 gyventojų. Jie gyvena 140 butų, esančių 67 namuose. Namai apsupti siena, kurioje vos 3 įėjimai.

Vartai užsidaro 10 vakaro, atsidaro 5 ryto ir yra saugomi. Gyventojai, kurie grįžta vėliau nei 10 vakaro, turi mokėti 50 centų už įėjimą. Paprastai už šiuos pinigus nenusipirksi nė kavos puodelio, bet „Fugerijoje“ tai pusė metinio nuomos mokesčio!

Štai jau 500 metų miesto vadovybė griežtai laikosi Fugerio valios, kuris pareiškė, kad „Fugerijos“ gyventojai turi mokėti 1 Reino guldeną per metus. Dabar tai apie 0,90 centų. Tiesa, už komunalines paslaugas gyventojai moka atskirai.

„Fugerija“ – vietinė įžymybė,kurią mielai lanko turistai. Uždaryti 500 metų senumo projekto niekas net nemano.

Informacija šiame straipsnyje pagrįsta nepatvirtintais šaltiniais iš interneto, neturi tikslo klaidinti skaitytojų ir yra išskirtinai pramoginio pobūdžio.

You cannot copy content of this page