Vyro, kuris išgelbėjo jau daugiau nei 2 350 000 gyvybių, istorija!

Australas Džeimsas Harisonas žinomas kaip „Žmogus su auksine ranka“. Bet iš kur atsirado tokia neįprasta pravardė?
Esmė tame, kad Džeimsas tapo Gineso knygos rekordininku, nes davė kraujo daugiau nei 1000 kartų, taip išgelbėdamas gyvybę milijonams naujagimių.

Šio žmogaus kraujas skiriasi nuo įprasto. Daugiau nei prieš 50 metų daktarai jo kraujyje rado unikalių antikūnių, padedančių išvengti rezus konfliktų. Jų pagrindu sukūrė vakciną, galinčią užkirsti kelią mirtinam pavojui, kuris iškyla moteriai ir jos vaikui su skirtingais rezus faktoriais.

Tačiau dėl kokios priežasties Džeimsas pradėjo duoti kraują? Jis tiesiog laikėsi savo žodžio, kaip ir turėjo pasielgti tikras vyras.

Viskas prasidėjo nuo sudėtingos operacijos, kurią Harisonas patyrė paauglystėje. Tada berniukui prireikė 13 litrų donoro kraujo ir 3 mėnesių reabilitacijos klinikoje. Džeimsas suprato, kad jo gyvybę pavyko išgelbėti tik donorų, kažkada davusių savo kraują, dėka. Būtent todėl jis pasižadėjo taip pat tapti donoru,kai jam sukaks 18. Vyras tesėjo duotą pažadą.

Ir šis Džeimso poelgis tapo neįkainojamas. Jo dėka didžiulė daugybė moterų galėjo tapti motinomis – jos davė gyvybę sveikiems mažyliams. Šiai dienai nustatyta, kad Harisonas išgelbėjo 2,4 milijono vaikų. Šio vyro kraujo prireikė ir jo paties dukrai, kuri su jo pagalba pagimdė berniuką.

Jau daugiau nei 50 metų Džeimsas Harisonas lieka ištikimas savo priesaikai – jis vis taip pat duoda kraujo, kadangi įsitikinęs, jog gyvenimas – didžiausia dovana, duodama žmogui gimstant.

You cannot copy content of this page