10 dalykų, kuriuos verta daryti iki 10 ryto

Markas Aurelijus kartą pasakė: „Kai jūs pabundate ryte, pagalvokite apie tai, kad jūs vėl gavote brangią privilegiją būti gyvu – kvėpuoti, galvoti, kad mėgautumėtės ir mylėtumėte.“

Šiame straipsnyje surinktas ryto užsiėmimų sąrašas, kurie suteiks gerą toną visai tolesnei dienai.

1. Pamedituoti.

Meditacija ar net paprastas pratimas „Gilus įkvėpimas-iškvėpimas“ padės jums pradėti savo dieną su ramybės jausmu. Vietoje rankoje laikomo telefono, tikrinant rytinį paštą, sugaiškite porą minučių tiesiog tam, kad pasėdėtumėte tyloje. Be viso kito, meditacija padės nusiteikti, jūs tapsite labiau fokusuotas ir pajusite jėgų antplūdį.

2. Padėkoti sau.
„Jei vienintele malda jūsų gyvenime taps žodis „ačiū“, to pakaks.“ (Meisteris Ekhartas). Pradėkite savo dieną nuo dėkingumo už tai, ką jūs turite. Ši praktika išmokys jus labai svarbaus dalyko – būti dėkingu pačiam sau už mažus pasiekimus sekančių 24 valandų bėgyje. Tai padarys jus atsparesniu problemoms, kurios iškyla per dieną.

3. Apibrėžti, kuo šiandien užsiimti.
Kuo anksčiau sudarytas jūsų planas dienai, tuo efektyviau ir produktyviau jūs praleisite savo laiką. Kai tik jūs tai padarysite, palikite tvarkaraštyje laiką tam, kad išspręstumėte problemas joms iškilus.

4. Išgerti stiklinę vandens.
Jūsų kūnas pabunda netekęs vandens, todėl labai svarbu pirmiausia išgerti truputį vandens. Savo knygoje „The Body Ecology“ dietologė Joana Geits siūlo žmonėms pusę vandens paros normos gerti būtent ryto valandomis. Tai išvalys organizmą nuo toksinų, sumažins alkio jausmą ir galvos skausmų riziką dienos bėgyje.

5. Atlikti tempimą.
Sunku rasti žmogų, kuris pabunda su lengvumu raumenyse ir kauluose. Ir ne taip paprasta pripratinti save daryti mankštą. Tačiau tyrimai rodo, kad rytinis tempimas gali padidinti jūsų lankstumą, pagerinti kraujotaką ir sumažinti besikaupiantį stresą.

6. Paklausyti muzikos.

Pradėdami savo dieną nuo muzikos klausymo, jūs gausite daugybę malonumo, pakelsite sau nuotaiką ir pasikrausite pozityvios energijos artimiausiai parai. Kaip rodo tyrimas, muzika gali padidinti bendrą motyvaciją ir našumą. Taigi, pradžiuginkite save!

7. Suvalgyti sveikus pusryčius.

Visi mes dažnai išbėgame iš namų su puodeliu kavos ir tuštumo jausmu skrandyje. Pusryčiai ne tik daro gerą įtaką fizinei sveikatai, bet ir suteikia galimybę bendrauti su mūsų artimaisiais.

8. Nusišypsoti.
Pradėkite savo dieną nuo šypsenos prieš veidrodį vonios kambaryje. Ji suteiks teigiamą efektą bendrai jūsų būklei ir nuotaikai, net kai jums visiškai nelinksma. Šypsena skatina aplinkinius žmones pasitikėti, be to, prisiminkite – sėkmingi žmonės visada nusiteikę pozityviai.

9. Susitvarkyti paskui save iš vakaro.
Mūsų gyvenimas verda, todėl kartais jūs galite pamiršti apie mažus reikalus iš ryto. Kartais mes išmėtome drabužius po namus, paliekame indus kriauklėje ir neišnešame šiukšlių. Visa tai gali kauptis diena po dienos, tačiau galiausiai perauga į elementarų tingulį. Užtai įsivaizduokite, kaip puiku, kai jūs pareinate namo ir viskas sutvarkyta bei švaru. Jūs galite tiesiog pailsėti ir atsipalaiduoti.

10. Padaryti sunkiausią darbą pirmiausia.
Iš tiesų gali pasirodyti, kad geriausia bus padaryti krūvą smulkių darbų iš ryto, tačiau jei jūs iš pradžių išspręsite sunkiausią užduotį, visos likusios išsispręs dar greičiau ir geriau. Be viso kito, tai puikus kovos su prokrastinacija tiems, kurie įprato atidėlioti.

You cannot copy content of this page