5 citatos apie senatvę, kuriose išminties daugiau, nei visoje bibliotekoje

„Su metais vieni žmonės išeikvoja save, o kiti save atranda“ – Ilja Ševeliovas.

Senatvė – tai gyvenimo ruduo. Ruduo gali būti niūrus, lietingas ir nejaukus, bet jis taip pat gali būti visiškai kitoks, saulėtas ir šiltas. Mes negalime rinktis oro išorėje, tačiau vidinė atmosfera – tai mūsų reikalas.

„Žmogų daro senu ne raukšlės, o svajonės ir vilties nebuvimas“,- Chorche Anchelis Livraga.

Daugeliui žmonių iškyla liūdnos asociacijos su pensijiniu amžiumi: vienatvė, depresija, negalia…Iš tiesų skaičius pase mažai reiškia. Žmogus sensta, kai nustoja žiūrėti, galvoti ir tikėti į gera. Ir jei viduje verda gyvenimo troškimas, tai raukšlių kiekis ir žiluma nieko nereiškia.

„Nesigailėkite, kad senstate – daugelis to nepasiekė, kadangi gyvenimas duodamas visiems, o senatvė – išrinktiesiems“,- Olga Aroseva.

Mes galime dūsauti praėjusios jaunystės, bet pagalvokite apie tai: kartais dėl tragiško atsitiktinumo labai jaunų žmonių gyvenimas nutrūksta. Vertinkite kiekvieną dieną, praleistą Žemėje. Tai daugiau niekada nepasikartos ir tai, kuo ji bus pripildyta, priklauso nuo jūsų.

„Senti nuobodu, tačiau tai vienintelis būdas ilgai gyventi“ ,- Bernardas Šo.

Niekas nenori senti. Bet pagalvokite štai apie ką: laikas – neįkainojamas resursas. Tegu sveikata ir veido bruožai ne tokie, kaip anksčiau. Svarbiausia, kad mes vis dar gyvename: vaikštinėjame, apkabiname savo artimuosius, grožimės saulėlydžiu ir įkvepiame gėlių aromatą. Juk būtent iš tokių paprastų smulkmenų formuojama laimė.

„Su metais vieni žmonės išeikvoja save, o kiti save atranda“,- Ilja Ševeliovas.

Ne visi gali adekvačiai priimti savo amžių. Kvaila dėvėti mini sijonus ar pasidaryti ryškų makiažą, bandant visiems įrodyti, kad „vėl bobelė kaip uogelė“. Tačiau tos, kurios sensta gražiai, subtiliai, skoningai, sukelia pagarbą. Todėl kad jūs matote: šios moterys priima save bet kokias. Ir kokie pokyčiai joms beįvyktų, jie tik suteikia žmogui gilumo.

„Jį dabar mažai jaudino, ką apie jį galvoja. Senatvėje yra nedideli privalumai ir tai – vienas iš jų“,- Ijanas Makjuenas.

Taip, senatvė – tai metas, kai jūs tikrai galite jaustis laisvai. Nereikia vaikytis karjeros pasiekimų. Vaikai užaugo ir nereikalauja dėmesio, o su anūkais galima žaisti tik savo malonumui.

Jūs laisvi nuo reikalavimų ir pareigų. Niekas negali diktuoti, kaip jūs turite rengtis ar leisti laisvalaikį. Ir jūs turite visas galimybes padaryti šiuos metus pačiais laimingiausiais.

You cannot copy content of this page