5 mokslo įrodyti faktai, kad katinėliai ilgina žmogaus gyvenimą

Skirtingų šalių ekspertai mano, kad katinėliai – tai ne tik maži meilučiai, bet ir tikras vaistas nuo širdies ligų ir streso.

1. Katės moko mus nusileisti ant kojų, iš kur gyvenimas mus benumestų.

2. Neleidžia tapti alkoholikais.
Sunki diena? Norisi prisigerti? Geriau paglostyk katiną! Mūsų mylimų pūkuotukų murkimas aktyvuoja žmogaus smegenyse tuos pačius malonumo centrus, kaip skanus maistas ar alkoholis.

3. Gelbsti nuo širdies katastrofų.
Mokslininkai iš Edinburgo (Škotija) nustatė ryšį tarp žmogaus sveikatos būklės ir jo naminių gyvūnų. Tyrime dalyvavo daugiau nei 10 tūkstančių žmonių nuo 40 iki 85 metų amžiaus. „Gydomojo“ poveikio čempionais pasirodė katės. Jų šeimininkai vidutiniškai 18-20% rečiau tapo infarktų ir insultų aukomis, nei tie, kurie neturi gyvūnų.

4. Mažina vėžio riziką.
Tyrėjai iš Stenfordo (San Franciskas) universiteto onkologijos katedros 7 metus stebėjo kelis tūkstančius miesto poliklinikų lankytojų. Tyrimo tikslas buvo išsiaiškinti, kokie gyvenimo būdo, aplinkos, žmogaus įpročių faktoriai gali tiesiogiai ar potencialiai turėti įtakos vėžinių susirgimų vystymuisi.

Pasirodė, tarp tų, kurie anketoje nurodė naminius gyvūnus (šunis ir kates) 7 metų bėgyje vėžiu susirgo 30% mažiau žmonių nei tarp tų, kurie nelaikė gyvūnų.

5. Naminiai fizioterapeutai ir gyvi „garstyčių kompresai“.
Glostyti kates naudinga visiems hipertonikams ir orų permainoms jautriems žmonėms (žinoma, jei jūs neturite alergijos ūsuotiesiems-dryžuotiesiems). Įrodyta: katės kailiuko glostymas mažina arterinį spaudimą.

Toks efektas pasiekiamas statinės elektros energijos nuėmimo sąskaita ir to pasekoje mažėja smulkiųjų kraujagyslių – kapiliarų įtampa bei spazmai.

Taigi, keičiantis orams, kai už lango lietus ir vėjas, taip puiku įsitaisyti jaukiame krėsle, pasisodinti ant kelių katiną – jautrumą orų permainoms kaip ranka nuims.

O dar katės labai tiksliai skiria temperatūras net pusės laipsnio tikslumu. Jos mėgsta pasišildyti ir instinktyviai stengiasi įsitaisyti pačioje šilčiausioje vietoje. Būtent todėl, jeigu pas jus, pavyzdžiui, kelio sąnario uždegimas ar prasideda bronchitas, katinas su malonumu užlips arba ant kojų, arba ant krūtinės.

You cannot copy content of this page