7 būdai atskirti gerą medų nuo blogo

1. Natūralus medus nelipnus
Paimkite truputį medaus ir pabandykite patrinti jį tarp pirštų. Kokybiškas natūralus medus gerai tepasi ir lengvai įsigeria į odą (žinoma, jei jūs paėmėte tik vos vos), o jei jis ilgai lieka lipnus ir visiškai nesusigeria, tai didelė tikimybė, kad į šį medų įdėjo cukraus ir dirbtinių saldiklių.

2. Karamelizacija
Įdėkite į dubenėlį porą arbatinių šaukštelių medaus ir pakaitinkite dideliu galingumu mikrobangėje. Geras medus karamelizuojasi, o blogas ims putoti ir sudarys daug burbuliukų.

3. Popierinis patikrinimas
Užlašinkite pora lašų medaus ant popieriaus. Jei medus nepadarė skylutės ir net nesuplonino popieriaus, tai yra kokybiškas produktas, kuriame nėra vandens. Atitinkamai medus, kuris lengvai ir greitai padarė popieriuje skylutę – nekokybiškas.

4. Medus ir vanduo
Pats paprasčiausias ir efektyviausias būdas patikrinti medaus kokybę – pažiūrėti į jo reakciją su vandeniu. Jei į stiklinę su vandeniu įmesite šaukštelį gero natūralaus medaus, tai jis sutrupės gabalėliais ir nusės į dugną, o nekokybiškas medus su dirbtiniais priedais ims tirpti.

5. Dilgčiojimas burnoje
Natūralus, 100% grynas bičių medus sukelia burnoje lengvą dilgčiojimą, perštėjimą. Nuo blogo medaus tokio efekto nebūna.

6. Medus ant duonos
Padėkite truputį medaus ant gabalėlio duonos. Jei duona taps kietesnė, tai medus natūralus. Jei medus tik sudrėkins duonos paviršių, tai blogas produktas, kuriame yra daug vandens.

7. Kristalizacija
Švarus natūralus medus su laiku kristalizuojasi, o medus su dirbtiniais priedais išlaiko savo skystą, sirupinę būseną labai ilgai.

Informacija šiame straipsnyje yra išskirtinai pažintinio pobūdžio ir nepakeičia sertifikuoto šio profilio specialisto konsultacijos.

You cannot copy content of this page