Yra tokia profesija Trouble-shooter – žmogus, sprendžiantis problemas
Viso šios profesijos atstovų ne daugiau 100 žmonių pasaulyje. Kai kurių honorarai siekia iki 100000 dolerių per valandą, tvarkaraštis suplanuotas mėnesiams į priekį.
Trouble-shooteriui svarbiausia reputacija. Užsakovai juos perduoda iš rankų į rankas, slėpdami nuo konkurentų. Jų reklama tik viena – šimtaprocentinis rezultatas. Klaida negalima.
Tam, kad geriau suprastumėte jų darbo esmę, pateiksime trouble-shooterio darbo pavyzdį.
Pagrindiniame firmos Nike ofise 1000 žmonių baigia nusisukti galvas prie neišsprendžiamos užduoties.
Kviečia trouble-shooterį, aprašo problemą:
Mes pradėjome gaminti kedus kai kuriose vargingiausiose Afrikos šalyse. Iš anksto viską apskaičiavome, pastatėme fabrikus, apmokėme personalą, savikaina turėjo būti žema, bet čia susidūrėme su nelaukta problema: vietiniai mūsų fabrikų darbuotojai vagia gatavą produkciją. Ištisi kaimai nuo mažiausio iki didžiausio vaikšto su kedais, pagal kainą lygiais metinėms jų pajamoms…
Mes bandėme priimti daugiau apsaugos iš vietinių, bet buvo tik blogiau – apsauginiai ir jų šeimos taip pat mėgsta kedus…
Jeigu vežtis apsaugą iš Valstijų, tai savikaina šoktels į aukštumas.
Trouble-shooteris: – O ko jūs iš manęs norite?
Nike: – Sugalvokite, ką daryti, norint sumažinti vagystes iki nulio, neišleidžiant pinigų fabrikų apsaugai.
Trouble-shooteris, žinoma, nieko nesuprato avalynės gamybos technologijoje , bet skirtingai nuo 1000 geriausių vadybininkų, mokėjo žiūrėti į bet kokią problemą iš visiškai kito kampo.
Jis truputį pasėdėjo vienas vėsiame tamsiame kambaryje ir davė atsakymą:
– Jums reikia skirtingose šalyse gaminti atskirai kairius ir dešinius kedus.