Anglijoje parduodamas XVI amžiaus namas su neįprasta istorija, kurio negalima perstatyti, ir su 95 metų vėžliu, kurio negalima išvaryti…

Kaime paprastu pavadinimu Boksas (Box), Viltšyro grafystėje Didžiojoje Britanijoje tiesiog parduodamas namas su vėžliu.

Vėžlys, kaip suprantate, nepaprastas. Jos (tai patelė) vardas Herkulis ir skelbimo autoriai rašo, kad tai tikra vietos įžymybė.

Esmė tame, kad šio roplio amžius yra 95 metai ir jis pergyveno jau kelias kaimo gyventojų kartas ir dvi šio namo šeimininkų pamainas.

Akivaizdu, kad šis Britanijos vėžlys aplamai daug ko pergyveno, būdamas karalienės Elžbietos II bendraamžis. Taip išeina, kad Herkulis gimė 1926 metais ir gyveno prie 4 britų monarchų – Jurgio V, Eduardo VIII, Jurgio VI ir Elžbietos II. Ir taip, visą šį laiką jis, iš visko sprendžiant, praleido Bokse.

Parduodamas nekilnojamas turtas – irgi ne visai paprastas namas. Jį vadina The Old Dairy, kadangi jis priklauso senai pienininkystės fermai, pastatytai dar XVI a. Visas plotas apima taip pat sklypą aplink namą, pagalbines patalpas ir net nedidelį pastatą, kuriame kadaise buvo kaimo kavinė.

Kalbant apie Herkulį, tai vėžlys gyvena sode už namo – aptvare,todėl pabėgti jis negali. Dabartinis savininkas apsigyveno čia 2007 metais ir, iš visko sprendžiant, irgi gavo vėžlį „priedo“ prie pirkinio – bent jau pranešama, kad jis jau buvo vietos įžymybe.

Yra ir detalių apie šios pagyvenusios ledi skonį – ji maitinasi pagrinde salotomis, agurkais ir pomidorais, kurie yra mėgstamiausias jos patiekalas. Ji užmiega pusei metų (nuo spalio iki balandžio).

Todėl šio rinkinio kaina, įskaitant vėžlį (arba atvirkščiai – įskaitant nekilnojamąjį turtą) gana nemaža – 825 tūkstančiai svarų sterlingų.

Buvusi pienininkystės ferma priklauso antram Britanijos architektūros paminklų sąrašo lygiui – tai reiškia, kad jos negalima nugriauti ar smarkiai pakeisti ir net nedideliems pertvarkymams reikia valdžios leidimo. Vėžlys, suprantama, irgi turi likti.

You cannot copy content of this page