Angoros triušis – labiausiai pūkuota pasaulyje veislė

Tai labai egzotiškas dekoratyvinis triušis. Priklausomai nuo kailio ilgio, yra dvi rūšis. Pirma rūšis – triušis su plonu angoros kailiu, kuris panašus į vatą, kailio ilgis siekia 20 cm. Šis gyvūnėlis toks dekoratyvinis, kad neįmanoma iš karto suprasti, koks čia gyvūnėlis .. Jo kailiukas labai minkštas ir jam reikia nuolatinės priežiūros.

Triušį reikia šukuoti vieną kartą per 3-5 dienas, o šėrimosi laikotarpiu – kas 1-2 dienas. Turėkite omenyje, kad gyvūnas bus žavingas ir išpuoselėtos tik tuomet, jei jūs prižiūrėsite jį, nes priešingu atveju kailiukas atrodys siaubingai bei negražiai. Antra rūšis – tai triušiai glotniu kailiuku, trumpesnio plaukų ilgio (3-5 cm), šiam kailiukui priežiūros reikia gerokai mažiau.

Angoros triušių svoris paprastai svyruoja nuo 1 kg iki 1,6 kg. Jie turi miniatiūrinį kūnelį, kuris padengtas plonu, minkštu, šilkiniu, storu plaukų linija. Vyrauja daugiausia balta spalva, ilgą laiką jie buvo veisiami kaip albinosai, bet šiuo metu yra atliekami veisimo darbai tam, kad išvestų kitų spalvų triušius (juodos, pilkos, raudonos, mėlynos).

Angoros nykštukinių triušių tarpe retai pasitaiko mėlynakiai. Įdomi šių gyvūnų savybė – vilnos kuokšteliai už ausų, dėl kurių dekoratyvinis triušis atrodo dar juokingesnis.

Informacija šiame straipsnyje pagrįsta nepatvirtintais šaltiniais iš interneto, neturi tikslo klaidinti skaitytojų ir yra išskirtinai pramoginio pobūdžio.

You cannot copy content of this page