Didingi talentingo žmogaus žodžiai – 13 išmintingų Van Gogo citatų

1. Sunku pažinti pačiam save. Tačiau nutapyti pačiam save nė kiek ne lengviau.

2. Vienatvė – gana didelė nelaimė, kažkas panašaus į kalėjimą.

3. Aš nustoju bijoti beprotybės, kai šalia matau tuos, kurie ją patyrė.

4. Žmogus ateina į pasaulį ne tam, kad būtų laimingas, o tam, kad tobulėtų ir po savęs paliktų kažką didingo.

5. Gyvenimas praeina ir jo nesugrąžinsi, bet būtent dėl tos priežasties aš ir dirbu, negailėdamas jėgų: galimybė padirbėti irgi ne visada pasikartoja. Mano atveju – ir išvis: juk stipresnis, nei įprasta, priepuolis gali visam laikui sunaikinti mane kaip dailininką.

6. Normalumas – tai asfaltuotas kelias: juo patogu eiti, tačiau gėlės ant jo neauga.

7. Gyvenimą be meilės aš laikau nuodėminga ir nedora būsena.

8. Reikia mylėti – mylėti kaip galima daugiau, nes meilėje ir slypi tikroji galia, ir kas daug myli, tas daro daug ir sugeba daug ką, ir kas daroma su meile, tas daroma gerai.

9. Kartoju, jei nori ką nors daryti, nebijok padaryti ko nors neteisingai, nesibaimink, kad padarysi klaidų. Daugelis mano, kad jie taps gerais, jei nedarys nieko blogo. Tai melas…

10. Žmogus savo sieloje nešasi ryškią ugnį, tačiau niekas neužeina pasišildyti prie jos: praeiviai pastebi tik menką dūmelį, sklindantį iš kamino, ir eina savo keliais.

11. Nereikia pernelyg imti į širdį savo trūkumų, nes tas, kuris jų neturi, visgi kenčia nuo vieno – trūkumų neturėjimo; o tas, kuris mano, kad pasiekė tobulą išmintį, gerai padarys, jei vėl sukvailės.

12. Geriau kalbėti mažiau, bet rinktis tokius žodžius, kuriuose daug prasmės, nei sakyti ilgas, bet tuščias kalbas, kurios tiek pat bevertės, kiek lengvai ištariamos.

13. Žmogui reikia tik ištikimai mylėti tai, kas verta meilės, o ne švaistyti savo jausmo nereikšmingiems, nevertiems ir niekingiems dalykams, ir jis darysis vis stipresnis ir įžvalgesnis.

You cannot copy content of this page