Grietininė kiauliena – būtent tai, ką norisi ir svečiams pasiūlyti, ir sau pasilikti.

Kiaulieną su grietinėle paruošti galima tiek orkaitėje, tiek daugiafunkciniame puode. Kad kiauliena gerai persisunktų, naudokite įprastą medicininį švirkštą, o prieskonius rinkitės savo nuožiūra.

Ingredientai:
Kiauliena 1 kg
Grietinėlė 100 ml
Česnakas 5 skiltelės
Druska 1 arbatinis šaukštelis
Itališki prieskoniai 1 arbatinis šaukštelis
Garstyčios 1 arbatinis šaukštelis
Juodi malti pipirai pagal skonį

Paruošimas:
Sumaišykite grietinėlę su išspaustu česnaku, druska ir garstyčiomis. Perleiskite mišinį per marlę, sulenktą keliais sluoksniais, o likusius tirščius atidėkite į atskirą dubenėlį. Pavalykite kiaulieną popieriniu rankšluosčiu, kad pašalintumėt drėgmės perteklių.

Toliau švirkšto pagalba darome grietinėlės ir prieskonių injekcijas. Durkite dažnai po 2 ml kaskart. Sunaudokite ne mažiau 60 ml! Sumaišykite tirščius su itališkais prieskoniais ir pipirais, po to ištrinkite jais mėsą ir suvyniokite į foliją (2-3 sluoksniai).

Žiūrėkite, kad kiauliena būtų supakuota hermetiškai, kitaip prarasite vertingas sultis. Kepkite 180C laipsnių orkaitėje valandą ir 40 min. Arba patalpinkite kiaulieną į daugiafunkcinį puodą kepimo režimu ir ruoškite pusantros valandos. Patiekalą išvyniokite tik prieš patiekdami.

Geriausia jį dar porą valandų palaikyti šaldytuve, o patiekti galima tiek karštą, tiek šaltą. Kiauliena, skirtingai nuo jautienos, visada pavyksta, tik štai gali būti šiek tiek sausoka. Norint to išvengti reikia naudoti kiaulienos sprandinę – joje pakankamai riebaus sluoksnio, kad mėsa būtų švelniausia, o grietinėlė su prieskoniais padarys patiekalą tobulu. Patiekite su krienais, garstyčiomis arba naminiais padažais.

You cannot copy content of this page