Silpnai sūdyta skumbrė su kvapniais prieskoniais. Išsamus receptas su foto

Pagal šį receptą silpnai sūdyta skumbrė su kvapniais prieskoniais bus gatava jau po paros. Sūdymui geriausia imti šviežią, nešaldytą skumbrę.

Ingredientai:
– skumbrės – 2 vnt
– druska – 3 valgomieji šaukštai be kaupo
– cukrus – 1,5 valgomojo šaukšto
– garstyčios ( džiovintos) – 2 arbatiniai šaukšteliai
– gvazdikėliai – 5-6 žiedeliai
– kvapnieji pipirai – 5-6 žirneliai
– lauro lapai – 3 lapeliai (vidutiniai)
– kalendra – ½ arbatinio šaukštelio
– vanduo – 1 l

Receptas:

1. Imu 3 skumbres, nupjaunu galvas ir šalinu vidurius. Gerai nuplaunu po tekančiu vandeniu, kad išplaučiau juodas plėveles ir kraujo likučius.

2. Sūrymui imu litrą paprasto filtruoto vandens. Iš pradžių beriu 3 valgomuosius šaukštus be kaupo druskos ir 1,5 valgomojo šaukšto cukraus ir permaišau, kad druska ir cukrus ištirptų vandenyje.

3. Prieskonius permaišau grūstuvėje. Galima naudoti kavamalę arba jei nėra nei vieno, nei kito (nei grūstuvės, nei kavamalės), paprasčiausiai viską supjaustykite peiliu. Iš prieskonių imu kelis kvapniojo pipiro žirnelius – 5-6 vnt pakanka, gvazdikėlio žiedelių irgi 5-6, 2-3 lauro lapus. Juos galima suplėšyti mažais gabalėliais, bus lengviau ir patogiau permaišyti, truputį kalendros, pusę arbatinio šaukštelio. Visus šiuos prieskonius reikia sugrūsti ar smulkiai supjaustyti.

4. Suberiame prieskonius į vandenį, kur bėrėme druską ir cukrų. Pačioje pabaigoje beriu į vandenį džiovintas maltas garstyčias ar garstyčių miltelius.

5. Kaitiname sūrymą ant vidutinės ugnies. Galima periodiškai pamaišyti. Verdami jį 3-4 minutes po užvirimo, paskui leidžiame pilnai ataušti.

6. Užpilame žuvį ataušusiu sūrymu, uždengiame konteinerį ar stiklainį dangčiu ir dedame į šaldytuvą parai. Galima ir dviem. Bet jau ir po paros ji bus gatava.

7. Pjaustau nedideliais gabalėliais.

Namuose mes ją valgome jau po paros.


Šaldytuve galima laikyti iki 3 dienų, tačiau suvalgoma labai greitai.
Patiekiant galima pabarstyti svogūnų laiškais, apšlakstyti aliejumi.

You cannot copy content of this page