Išmintingas žmogus, nugyvenęs gyvenimą, supranta, kad reikia gyventi šia diena ir džiaugtis kiekvienu savo noru

„Netaupykite!“- močiutės išmintis.

Prieš daug metų, kai dar buvo gyva mano išmintingoji močiutė, ji kartą pasakė mums su mama, kabinant naujas užuolaidas Velykoms, vieną nuostabų dalyką.

Užuolaidos buvo naujamadiškos tiems laikams: su asimetriškais lambrekenais, kutais, kitomis įmantrybėmis. Jos niekaip nenorėjo kabintis ant karnizų, krito mums ant galvų…mes keikėmės, narpliojome, kvatojomės, iš naujo ėmėmės darbo.

Išmintingosios močiutės žodžiai

– Dar visai neseniai aš iki lubų būčiau šokinėjusi, jei pas mane būtų atsiradusios tokios užuolaidos,- ištarė močiutė,- o dabar nė kruopelės noro. Jis praeina, mergaitės…noras praeina. Viskam. Ir daiktams, ir žmonėms.

Darykite viską, kol turite tam noro. Leiskite pinigus niekams – netaupykite Niekai dovanoja džiaugsmą, o santaupos – ne. Kam taupyti? Laidotuvėms?

Dar nė vieno nepaliko nepalaidoto. Džiaukitės, kol yra džiaugsmo. Mylėkite, kol norisi.

Ateina laikas, kai ir šilumos svetimos nesinori. Nieko jau nebesinori. Turbūt gamta specialiai taip daro, kad mes ramiai išeitume, nesilaikytume nei už mantos, nei už žmonių.

Štai ir aš jau pasiruošusi išeiti. O jei dabar galėčiau grįžti į jūsų metus, tai gyvenčiau šia diena, ir džiaugčiausi kiekvienu troškimu.

Močiutės seniai nėra. O aš gyvenu būtent taip: šia diena, ir džiaugiuosi kiekvienu troškimu.

Informacija šiame straipsnyje pagrįsta nepatvirtintais šaltiniais iš interneto, neturi tikslo klaidinti skaitytojų ir yra išskirtinai pramoginio pobūdžio.

You cannot copy content of this page