Jei žmona įdėjo visą sielą į vyrą, jis arba išeis pas kitą, arba apgaudinės

Išimčių nėra!

Neįmanoma mylėti besielio žmogaus…

Jei žmona įdėjo visą sielą į vyrą, jis arba išeis pas kitą, arba apgaudinės. Išimčių nėra.

Dažnai mes ne rūpinamės artimaisiais, o primetame rūpestį. Mes darome jiems „kaip geriau“. O tas „kaip geriau“ išeina atvirkščiai. O kodėl? O todėl, kad mes rūpinamės savo siela, kurią įdėjome į juos, o ne jais pačiais.

Fromas rašo, kad altruistiška motina blogesnė už egoistišką. Todėl kad vaikams nepavyks (negreitai pavyks) išsiugdyti kritišką požiūrį į jos elgesį.

Su „altruistais“ visur sunku. Ir darbe tame tarpe. „Jie juk steeengiasi… juk jie nori kaip geriauuu…

“ Draugai „altruistai“ – išvis katastrofa.

Kai tik jūsų siela vėl bus sugrąžinta jums ir rūpinsitės jūs pirmiausia savimi – štai tuo momentu jūs išties naudingai galėsite pasirūpinti kitais.

„Egoistiškas žmogus – rašė E. Fromas, – myli save ne per stipriai, o per silpnai, dar daugiau, iš esmės, jis savęs nekenčia.

Egoistas neišvengiamai nelaimingas ir todėl karštligiškai stengiasi išgauti iš gyvenimo malonumus, kurių gavimui pats ir užkerta kelią.

Atrodo, kad jis per daug užsiima savo paties persona. Tačiau tikrovėje tai tik nesėkmingi bandymai paslėpti ir kompensuoti savo nesėkmę besirūpinant savuoju Aš. Žinoma, egoistiški žmonės nesugeba mylėti kitų, tačiau lygiai taip pat, kaip jie nesugeba mylėti ir paties savęs“.

Meilė – tai vystymasis (vystymosi skatinimas). Meilė sau – tai savęs vystymas. Meilė – tai ne tiek jausmas, kiek veiksmas.

Žmonės, kurie nori išgelbėti visą pasaulį (gyventi dėl kitų), kompensuoja tuo noru „negalėjimą“ išgelbėti save, nemokėjimą gyventi savo gyvenimo. Tačiau visas siaubas yra tame, kad žmogus, kuris negali padėti sau, negalės padėti kitiems.

Ne „aš laimingas, todėl kad viskas gerai“, o „viskas gerai, todėl kad aš laimingas“.

Kai mes nemylime savęs, gyvename dėl kitų, mes darome tai, kad mus mylėtų. O viskas gaunasi atvirkščiai. Labai sunku mylėti besielį žmogų. O jei mano siela pas kažką kitą (įdėjau savo sielą į kažką), vadinasi, jos nėra manyje. Vadinasi, aš besielis žmogus.

Nemylėti savęs – reiškia būti besieliu žmogumi. Meilė sau – tai siela.

You cannot copy content of this page