Juodasis Afrikos leopardas pirmą kartą per 110 metų pateko į fotoaparato objektyvą

Britų fotografui Vilui Berardui-Lukasui, kuris fotografuoja laukinę gamtą, pavyko įamžinti juodąjį Afrikos leopardą. Tai pirmoji laukinio gyvūno nuotrauka per 110 metų. Gamtoje tokie leopardai sutinkami ypač retai. Tamsus gyvūno atspalvis yra nuo melanino pertekliaus – tai reiškinys, priešingas albinizmui.

Nuotraukos padarytos Laikipijos rajone Kenijoje. Susitikęs su vietiniais gyventojais, kurie matė gyvūną savo akimis, Berardas-Lukasas pastatė specialias fotogaudykles, kuriomis pavyko nufotografuoti leopardą. Pats fotografas ir nesitikėjo, kad gaus tokias retas nuotraukas. „Aš greitai pažvelgiau į nuotraukas iš paskutinės fotogaudyklės, nesitikėdamas, kad kažkas išeis,-pasakojo Berardas-Lukasas. – Peržiūrėdamas vaizdus, aš įsistebeilijau į vieną nesuprasdamas: pora akių, apsuptų rašalo juodumo tamsos…Juodasis leopardas! Aš negalėjau tuo patikėti. Prireikė kelių dienų, kad aš suvokčiau, jog įgyvendinau savo svajonę“.

Paskutinį kartą juodąjį leopardą įamžino 1909 m Adis-Abeboje, Etiopijoje. Nikolo Pilfordo iš nykstančių rūšių išsaugojimo instituto San Diege, pranešimai apie juoduosius Afrikos leopardus pasirodydavo visą laiką, bet tik dabar jiems pavyko tai patvirtinti dokumentinėmis nuotraukomis.

Informacija šiame straipsnyje pagrįsta nepatvirtintais šaltiniais iš interneto, neturi tikslo klaidinti skaitytojų ir yra išskirtinai pramoginio pobūdžio.

You cannot copy content of this page