Juodasis Afrikos leopardas pirmą kartą per 110 metų pateko į fotoaparato objektyvą

Britų fotografui Vilui Berardui-Lukasui, kuris fotografuoja laukinę gamtą, pavyko įamžinti juodąjį Afrikos leopardą. Tai pirmoji laukinio gyvūno nuotrauka per 110 metų. Gamtoje tokie leopardai sutinkami ypač retai. Tamsus gyvūno atspalvis yra nuo melanino pertekliaus – tai reiškinys, priešingas albinizmui.

Nuotraukos padarytos Laikipijos rajone Kenijoje. Susitikęs su vietiniais gyventojais, kurie matė gyvūną savo akimis, Berardas-Lukasas pastatė specialias fotogaudykles, kuriomis pavyko nufotografuoti leopardą. Pats fotografas ir nesitikėjo, kad gaus tokias retas nuotraukas. „Aš greitai pažvelgiau į nuotraukas iš paskutinės fotogaudyklės, nesitikėdamas, kad kažkas išeis,-pasakojo Berardas-Lukasas. – Peržiūrėdamas vaizdus, aš įsistebeilijau į vieną nesuprasdamas: pora akių, apsuptų rašalo juodumo tamsos…Juodasis leopardas! Aš negalėjau tuo patikėti. Prireikė kelių dienų, kad aš suvokčiau, jog įgyvendinau savo svajonę“.

Paskutinį kartą juodąjį leopardą įamžino 1909 m Adis-Abeboje, Etiopijoje. Nikolo Pilfordo iš nykstančių rūšių išsaugojimo instituto San Diege, pranešimai apie juoduosius Afrikos leopardus pasirodydavo visą laiką, bet tik dabar jiems pavyko tai patvirtinti dokumentinėmis nuotraukomis.