Ko tėvai turi klausti savo vaikų prieš miegą? Keturi svarbiausi klausimai

Po to, kai aš pradėjau klausinėti šių klausimų savo vaikų kasdien prieš miegą, mes labai suartėjome. Mes visi pradėjome žiūrėti į pasaulį visai kitomis akimis. Viskas aplink pasidarė paprasčiau ir geriau.

Kaip smarkiai aš bemylėčiau savo vaikus, artėjant tamsiajam paros metui aš taip stipriai pavargstu, kad negaliu prisiversti nieko daryti vakare. Tačiau nuo būtinų vakaro procedūrų vis tiek nepasislėpsi. Ir jei pasakai prieš miegą aš kartais negaliu rasti pakankamai jėgų, tai šiuos 4 klausimus aš visada užduodu savo vaikams. Aš jau ne kartą įsitikinau, kad tai labai svarbu bendram šeimos tarpusavio ryšiui.

Pirmas klausimas: kas tau šiandien paliko didžiausią įspūdį?

Tai suteikia galimybę visiems kartu vėl išgyventi pozityvias emocijas, prisiminti geriausias prabėgusios dienos akimirkas. Mes aptariame jas, džiaugiamės ir juokiamės iš jų, kol jos netapo tiesiog eiliniu prisiminimu.

Antras klausimas: kas tave šiandien nuliūdino?

Šis klausimas sugrąžina mus į realybę. Idealių žmonių nebūna. Nuo klaidų niekas neapsaugotas. Todėl labai svarbu rasti savyje jėgų ir aptarti, ką tu padarei ne taip. Tai gali liesti neteisingą mūsų pasirinkimą, įžūlumą ir netinkamą elgesį. Šis klausimas padeda mums padaryti teisingas išvadas. Absoliučiai visi nusipelno antro šanso, klaidas galima ištaisyti, negalima savo gyvenimo parašyti kaip knygoje. Mes turime išmokti išaiškinti savo vaikams tai, kad ateityje mūsų laukia tik geriausi momentai, ir mes būtinai sugebėsime pakeisti viską į gerąją pusę.

Trečias klausimas: kas tau buvo nesuprantama?

Tokiu būdu vaikai galės išsiaiškinti visa tai, kas kėlė jiems nesusipratimą. Jie palaipsniui pradeda įprasti prie to, kad su mama galima kalbėti bet kokiomis temomis ir ja galima pilnai pasitikėti. Mama – tai tas žmogus, kuris visada ras laiko išklausyti, visada ateis į pagalbą ir patars, kaip teisingai pasielgti vienoje ar kitoje situacijoje. Mano vaikai daugiau nei įsitikinę, kad jų mama – teisingiausias žmogus ir jei jiems kada nors prireiks patarimo sunkioje situacijoje, mama niekada nepasmerks, nesupyks ir nenusimins.

Ketvirtas patarimas: tavo geri poelgiai šiandien.

Toks klausimas padeda išmokyti mūsų vaikus atlikti gerus darbus šiaip sau, nesitikint komplimentų ar paskatinimo. Mano manymu, tai vienas galingiausių klausimų, kurį aš kada nors naudojau savo gyvenime. Jis gali pakeisti gyvenimą į gerąją pusę. Mano vaikai pradėjo suprasti, kad gerus darbus daryti lengva ir paprasta. Kai aš pirmąkart uždaviau šį klausimą sūnui, jam buvo jau 8 metai.

Jis iš karto truputį sutriko, nežinodamas, ką man atsakyti. Ir aš pateikiau jam pavyzdžių, kurie vyko mano akyse: tu nepatingėjai ir išsiplovei savo indus, draugiškai žaidei su savo sese, nusiplovei rankas grįžęs iš lauko be priminimo. Paskui jis jau sąmoningai stengėsi atlikti kažką gero. Aš labai noriu, kad mano vaikai visada rastų savo gyvenime vietos gerumui ir meilei.
Patikėkite, mūsų vaikai nusipelnė būti išgirsti.

You cannot copy content of this page