Kodėl ankstyvo pabudimo nauda – tai mitas, ir pelėdos taip pat nusipelno pagarbos

Pagaliau kažkas apie tai prabilo!

Šis pasaulis pritaikytas vyturiams. Bet ką gi daryti tiems, kurie negali pakęsti ankstyvo kėlimosi?

Yra gerų naujienų: klišė apie tai, kad būtina anksti keltis, dabar smarkiai ginčijama.
Neadekvataus miego lygis tarp pačių kiečiausių verslininkų nepaliaujamai auga. Pasak 2016 m tyrimų, blogas miegas atsieina daugiau nei 400 milijardų dolerių ekonominių nuostolių.

Ir ekonomika vis labiau keičiasi: atsirado daug programuotojų, kurie dirba naktį, frilanserių ir kitų nuotolinių darbuotojų.
Taip, pas mus visus paroje 24 valandos, tačiau produktyvumas pikas pas kiekvieną žmogų yra skirtingu metu.

„Apie 40% populiacijos – vyturiai, 30% – pelėdos, bet tai – ne jų pasirinkimas. Tai nulemta genetikos“,- rašo daktaras Metju Vokeris savo knygoje „Kodėl mes miegame“.

Todėl nebūtina griauti visos dienotvarkės. Reikia tiesiog teisingai viską organizuoti atsižvelgiant į jūsų biologinius ritmus. Štai kelios taisyklės.

1. Planuokite dieną, atsižvelgdami į savo energingumą.
Jei jūs produktyviau dirbate rytą, tuomet planuokite visus svarbius dalykus tuo metu. Tas pats liečia pelėdas, juk nėra nieko blogo dirbti vakare.

2. Nedirbkite visą naktį.
Jei jūs dirbate antroje dienos pusėje, jums gali būti sunku užmigti dėl minčių. Pabandykite nutraukti visus pokalbius apie darbą mažiausiai 120 min iki miego.

3. Sekite miego ir būdravimo laiką.
Jūs turite pastoviai gulti miegoti vienu ir tuo pačiu metu kiekvieną naktį. Tai padės jums geriau išsimiegoti ir jaustis žvalesniems po miego.

O kokiam tipui priklausote jūs: vyturiams ar pelėdoms?

Informacija šiame straipsnyje pagrįsta nepatvirtintais šaltiniais iš interneto, neturi tikslo klaidinti skaitytojų ir yra išskirtinai pramoginio pobūdžio.

You cannot copy content of this page