Kodėl katės tai daro? Laikas sužinoti svarbiausias kačių elgesio paslaptis!

Turbūt jūs irgi keliate šiuos klausimus. Kodėl katinai taip mėgsta slėptis dėžėse, vaikštinėti klaviatūra ar įdėmiu žvilgsniu žiūrėti šeimininkui į akis? Mes nusprendėme rasti atsakymus į juos ir atskleisti visas kačių elgesio paslaptis. Ir štai kokias išvadas galima padaryti iš paskutinių tyrimų rezultatų…

Žiūri į šeimininką įdėmiu žvilgsniu, lėtai mirksi.
Pasirodo, katinas tokiu būdu demonstruoja pasitikėjimą žmogumi. Tokiais momentais jis išreiškia jums savo prielankumą, tačiau ilgas tiesus žvilgsnis turi ir kitas puses…Galbūt gyvūną kažkas neramina. Atminkite, kad geriau nežiūrėti katei tiesiai į akis. Ji gali priimti tai kaip agresijos išraišką.

Ima smarkiai mušti žmogų, kuris ją glosto.
Kiekvienas susiduria su tuo: tu glostai katę, ji guli sau ramiai, bet kažkuriuo momentu netikėtai sugriebia ranką ir ima ją mušti užpakalinėmis kojomis.

Tokį elgesį sukelia tai, kad katinams greitai pabosta per didelis dėmesys. Greičiausiai katinas jau rodė jums ženklus, kad jam nepatinka, kaip jūs jį glostote (pavyzdžiui, suskliaudė ausis arba aktyviai mojavo uodega), tačiau jūs to nesupratote ir laiku nesustojote.

Numeta daiktus ant grindų.
Įdomiausia tai, kad katė tai daro specialiai. Kartais ji paprasčiausiai mėgaujasi procesu, kuris jai atrodo įdomus žaidimas. O kartais ji tokiu būdu bando patraukti šeimininko dėmesį.

Netikėti pradeda dūkti ir bėgioti po kambarį.
Jūs pastebėjote, kad kartais katinas ramiai sau sėdi…tačiau kažkuriuo momentu strykteli ir ima lakstyti po kambarį it nuplikytas?
Ekspertai sako, kad tai dėl nuobodulio. Katinas paprasčiausiai pavargo nuo nieko neveikimo. Arba jis gali pradėti šokinėti pamatęs saulės zuikutį, musę, ar išgirdęs keistą garsą. Toks elgesys visiškai normalus gyvūnams. Jums neverta dėl to nerimauti.

Laižo nevalgomus daiktus.
Katinai dažnokai laižo maišelius, kilimus ar drabužius. Jei jūs pastebėjote savo katę tuo užsiimančią, nemanykite, kad ji nori ėsti ar išsikraustė iš proto. Gyvūnas paprasčiausiai nuima stresą. Tačiau egzistuoja ir kita versija, kuri įvardija tokio elgesio priežastimi ankstyvą atskyrimą nuo motinos.

Slepiasi dėžėse.
Net jei dėžė pernelyg maža, katinas vis tiek ten lenda. Ekspertai sako, kad katės tokiu būdu bando nuimti stresą ir apsaugoti save. Dėžės joms – tai ne žaislai, o tikros slėptuvės, iš kurių galima stebėti, kas vyksta kambaryje.

Vaikštinėja klaviatūra.
Katinai vaikšto klaviatūra dėl kelių priežasčių. Pirmiausia, jiems gali patikti klavišų garsas. Be to, katė gali jausti kompiuterio šilumą ir bandyti sušilti. Pasak trečiosios versijos, tokį elgesį lemia paprasčiausias smalsumas – gyvūnui įdomu, kas vyksta monitoriuje. Tačiau vaikščiojimą dar galima paaiškinti tuo, kad katinui elementariai trūksta jūsų dėmesio!

Informacija šiame straipsnyje pagrįsta nepatvirtintais šaltiniais iš interneto, neturi tikslo klaidinti skaitytojų ir yra išskirtinai pramoginio pobūdžio.

You cannot copy content of this page