Kodėl vaikams naudinga turėti šunį: mokslininkai paskelbė tyrimo rezultatus

Maži vaikai, kurių šeimose yra šunų, sėkmingesni tiek socialiai, tiek emociškai. Tokius tyrimo rezultatus paskelbė australų mokslininkai.
Tyrėjų komanda iš Vakarų Australijos universiteto ir Telethon vaikų instituto panaudojo anketavimo, kuriame dalyvavo 1646 šeimos ir įėjo vaikai nuo 2 iki 5 metų, duomenis.

Darbe jie taip pat atsižvelgė:
– į vaiko amžių;
– biologinę lytį;
– miego įpročius;
– laiką, kurį skiria įrenginiams;
– tėvų išsilavinimo lygį.

Tyrimo rezultatai:
Pas vaikus iš šeimų, kuriose yra šunys, tikimybė kilti bendroms problemoms su emocijomis ir socialine sąveika 23% mažesnė, nei pas vaikus, kurie šuns neturi.

Taip pat tie, kurie turėjo šunis, 30% rečiau dalyvavo antivisuomeninėje veikloje, pas juos rečiau buvo sutinkamos problemos bendraujant su kitais vaikais, o taip pat jie dažniau elgėsi apdairiau ir gerai apgalvodami.

Nors mes tikėjomės, kad šuns turėjimas atneš tam tikrą naudą mažų vaikų gerovei, mes buvome nustebinti tuo, kad paprastas šuns buvimas šeimoje buvo susijęs su daugeliu teigiamų elgesio formų ir emocijomis,- pranešė darbo autorė docentė Heili Kristian.

Kad ištirtų socialinį ir emocinį vaikų vystymąsi ir galimą jo ryšį su šunimis šeimose, autoriai išanalizavo duomenis, surinktus nuo 2015 iki 2018 metų, tirdami žaidimų aikšteles ir terpes vaikų fiziniam aktyvumui. Iš 1646 šeimų, kurios buvo įtrauktos į tyrimą, 686 – 42% turėjo naminį augintinį.

Tarp vaikų iš šeimų su šunimis tie, kurie vaikščiojo su gyvūnais mažiausiai kartą per savaitę, 36% rečiau turėjo „blogą“ socialinį ir emocinį vystymąsi, nei vaikai, kurie vaikščiojo su savo šunimi rečiau, nei 1 kartą per savaitę.

Vaikai, kurie žaidė su savo šuniu 3 ar daugiau kartų per savaitę, elgėsi žymiai apdairiau, nei tie, kurie žaidė su savo šuniu mažiau.

„Mūsų rezultatai parodo, kad šuns turėjimas gali įtakoti vaikų vystymąsi ir gerovę. Mes manome, kad tai gali būti susiję su santykiu tarp vaikų ir šunų“,- pridėjo Heili Kristian.

You cannot copy content of this page