Kuplios petunijos paslaptys: ką reikia daryti, kad ji gausiai žydėtų visą vasarą

Gražuolė petunija yra viena geidžiamiausių sodininkų gėlių ir tai lengvai paaiškinama: ji puošia sklypą nedidelių, tačiau ryškių ir švelnių žiedelių gausa.

Kad pasiektume būtent tokį gausų petunijos žydėjimą, žinoma, turime žinoti kai kurias paslaptis ir niuansus auginant augalą iš nedidelio krūmelio – paūgėjusio sodinuko. Ką būtina padaryti su petunija, kad pasiektume žydėjimo gausą ir tolygų augimą – pasakojame žemiau!

Tokios būsenos, kaip foto žemiau (paūgėjęs sodinukas) petunija jau išleido pirmuosius žiedus, kurie yra pačiuose šakelių galuose.

Viršuje yra antros eilės šakų užuomazga, tačiau jie dar nestypsta į ilgį, o juk tai ir yra gausaus ir tolygaus žydėjimo bei augalo vystymosi garantas.

Būtent tuo momentu, kai petunija jau pakankamai paaugo, reikia atlikti skabymą. Reikia nuskabyti kiekvieną šakelę, nepraleidžiant nė vienos! Tada šakos antroje eilėje greitai ir aktyviai pasiduos augti. Jei kai kurios šakos per trumpos, duokite joms šiek tiek laiko, kad paūgėtų ir paskui nuskabykite.


Po to petunijai reikia suteikti daugiau vietos ir maitinamųjų medžiagų, kad augalas intensyviai augintų žaliąją masę. Tam persodiname petuniją į erdvų vazoną (mažiausiai 4 l, bet galima iškart ir 5-8 l).

Reikia palaistyti petuniją azotinėmis trąšomis, kurios duos jai būtinų medžiagų būtent žalumos auginimui. Po to petuniją irgi reikia laistyti su trąšomis, tačiau puse porcijos.

Per trumpą laiką augalas tolygiai prisiaugins kuplios žaliosios masės!

You cannot copy content of this page