Mėsos šedevrai iš paprastos karkos

Karkas gerai nuploviau šaltame vandenyje. Užpyliau jas šaltu vandeniu ir pastačiau ant viryklės. Užvirus gerai nuėmiau visas putas.

Paskui pagal skonį dedame druskos, 1 morką, 1 svogūną, 2-3 lauro lapus, pipirų žirnelių ir verdame ne mažiau 2,5 valandas ant vidutinės ugnies nepilnai uždengę dangčiu.

Po nurodyto laiko išimame morką ir atidedame ją į šalį (jos mums dar prireiks), o svogūną galima išmesti. Karkas irgi išimame iš sultinio į lėkštes.

Nuo 2 karkų reikia atsargiai nuimti odelę, kad jos nepažeistume. Paskui nuimti mėsą nuo kaulų.


Imame tinkamo dydžio konteinerį ar formą ir užtiesiame ją maistine plėvele ar maišeliu (man patogiau naudotis maišeliu). Dugne dedame 1 karkos odelę.

Abiejų karkų mėsą truputį pasmulkiname peiliu ir perdedame į formą ant odelės.

Dabar darome mėsoje duobutes ir dedame ten porą juostelių morkos (tos, kuri virė su karkomis). Čia skonio reikalas, galima morkos ir nedėti, tai dėl grožio perpjovus.

Išspaustą česnaką, maltą kalendrą ir pipirus, papriką sumaišome su puse stiklinės sultinio, kuriame virė karkos. Šį mišinį irgi įpilame į duobutes ir viską uždengiame mėsa.

Galima padaryti ir kitaip: išdėlioti pusę mėsos, paskui morkas ir prieskonius, o paskui uždengti antra mėsos dalimi.
Mėsą uždengiame antros karkos odele. Uždengiame maišelio kraštais, dedame nedidelį svarmenį ir į šaldytuvą nakčiai.

Kitas 2 karkas aš nuėmiau nuo kaulų, mėsą truputį susmulkinau peiliu ir užpyliau sultiniu. Man gavosi 2 konteineriai po 1,5 l kiekvienas. Su sąlyga, kad šioje šaltienoje vien mėsa. Įpylus daugiau sultinio jos gautųsi ir daugiau, tačiau mano namiškiai taip nemėgsta. Leidžiame šaltienai ataušti iki kambario temperatūros ir dedame į šaldytuvą irgi nakčiai.


Jei jums liko sultinio, jokiu būdu jo neišpilkite! Išpilstykite į nedidelius plastikinius buteliukus ir užšaldykite. Jis pravers jums sriuboms, padažams ir t.t.

Rytą ir mėsa, ir šaltiena gatavi vartojimui. Mėsa gerai susipresavo ir pjaustosi gana sunkiai.


Pažiūrėkite, koks gražus pjūvis! Svarbiausia, kad visa tai natūralu! Be sojos, be E priedų ir t.t.

You cannot copy content of this page