Mokslininkai papasakojo, koks produktas geriausiai degina riebalus
Naujausias mokslininkų iš Mičigano universiteto tyrimas patvirtino, kad cinamono vartojimas tikrai priverčia organizmą žymiai intensyviau deginti riebalus.
Jie nustatė, kad žinomame prieskonyje esantis aldehidas didina riebalų metabolizmą genetiniame lygmenyje.
Mokslininkai atliko klinikinį tyrimą su biomedžiagų pavyzdžiais, surinktais iš įvairių rasių ir amžiaus savanorių. Audiniai buvo apdirbti cinamone esančiu cinamaldehidu. To pasekoje buvo užfiksuota išaugęs kelių genų ir fermentų, įtakojančių lipidų apykaitos greitį, aktyvumas.
Be to, pasirodė, kad veikiant cinamono komponentui išaugo „diriguojančių“ metabolizmu baltymų Ucp1 ir Fgf21 gamyba. Kas simptomatiška, ankstesni eksperimentai su raumenimis, kenčiančiais nuo nutukimo, demonstravo: pas gyvūnus, kurie ėdė cinamoną, krito svoris, mažėjo riebalų kiekis ant pilvo, virškinimo ir medžiagų apykaitos procesai darėsi intensyvesni.
Pažymėsime, kad anksčiau mokslas gavo įrodymus, kad cinamonas palankiai veikia galvos smegenis, gerindamas atmintį ir sugebėjimą mokytis. Tyrimas, atliktas Pietų Azijoje , leido mokslininkams palyginti cinamono poveikį žmogaus organizmui su galingu vaistu prieš virusinius susirgimus.
Informacija šiame straipsnyje yra išskirtinai pažintinio pobūdžio ir nepakeičia sertifikuoto šio profilio specialisto konsultacijos.