Netikėtas tyrimas: gyvos gėlės – veiksminga priemonė, šalinanti skausmą ir stresą

Atnešti gėlių artimam žmogui, kuris susirgo – universalus gestas, kurį mes atliekame tikėdamiesi, kad žmogus pasijus truputį geriau ir apsidžiaugs dovana bei parodytu dėmesiu.

Tačiau gyvos gėlės atneša kur kas daugiau naudos, nei jūs galvojate! Tai gali pasirodyti neįprasta ir keistoka, tačiau gyvos gėlės pasižymi ne tik puikiu aromatu ir džiugina akį – jos taipogi gali turėti nemažą įtaką mūsų sveikatai.

Amerikiečių sodininkystės mokslų bendrija atliko mokslinį tyrimą, kuriuo remiantis buvo įvertinta, kokį terapinį efektą gyvos gėlės turi chirurgijos skyriaus pacientams, ir rezultatas tiesiog stulbinantis! 90 pacientų buvo padalinti į 2 grupes. Viena grupė gulėjo palatose su gražiomis ir aromatingomis gėlėmis, kita – be jų. Ir rezultatas abiejose grupėse pasirodė visiškai netikėtas.

Pasak tyrimo, pacientų, kurių palatose visada buvo gyvų gėlių, grupė turėjo žemesnį kraujo spaudimą ir ramesnį, artimą normaliam širdies ritmo dažnį. Jiems žymiau rečiau buvo pastebimas nerimas, pooperacinis skausmas, nuovargis.

Be to, jų nuotaika buvo geresnė, pozityvesnė nei pacientų, kurių palatose nebuvo gėlių. Tyrimo išvada akivaizdi ir nuspėjama: gyvos gėlės turi terapinį poveikį žmogaus sveikatai, ypač tais momentais, kai jam labiausiai reikia palaikymo.

Graži gėlių puokštė taipogi gali pakelti jums nuotaiką ir padėti pasijusti žymiai geriau, remiantis kitu tyrimu, publikuotu medicinos žurnale „Papildoma terapija medicinoje“.

Šio tyrimo pagrindas buvo studenčių, kurių bendrabučio kambariuose nuolat stovėjo vazos su šviežiomis, aromatingomis gyvomis gėlėmis.

Merginos jautėsi ramesnės, kur kas labiau atsipalaidavusios, lengviau pakėlė stresą ir geriau susidorojo su sunkiomis situacijomis. Atrodo, ši informacija suteikia peno apmąstymams! Galbūt verta nueiti į parduotuvę ir nusipirkti gėlių puokštelę – o geriau iškart tris!

You cannot copy content of this page