Parsivežiau iš sodo krepšį braškių, vakar paruošiau vasariškiausią desertą! Viskas užtruko 30 min

Ingredientai:

– 300 g braškių

– 100 g sausainių

– 400 g natūralaus jogurto be priedų

– 1,5-2 plytelės baltojo šokolado

– 10 g sausos želatinos

– 50 ml vandens

1. Želatinos pakelį (10 g) užpilk šaltu vandeniu, kruopščiai permaišyk ir palik išbrinkti laiką, nurodytą ant pakuotės.

2. Braškes nuplauk ir supjaustyk plonomis plokštelėmis. Gilų dubenį su ovaliu dugnu uždenk maistine plėvele. Ant dubens dugno ir šoninių sienelių dėk braškių griežinėlius vienu sluoksniu ir kol kas atidėk į šalį.

3. Imkis kremo ruošimo! Ištirpink šokoladą ant vandens vonios ir sumaišyk su jogurtu. Jei kremas gaunasi nepakankamai saldus, įdėk į jį truputį cukraus pudros.

4. Išbrinkusią želatiną pašildyk mikrobangų krosnelėje ar vandens vonelėje. Bet jokiu būdu nevirink, juk tada ji praras savo savybes. Supilk ištirpintą želatiną į kremą ir kruopščiai permaišyk. Viskas!

5. Paimk dubenį, į kurį sudėjai braškes, į dugną įpilk truputį kremo, o paskui dėk sluoksnį iš sausainių. Recepte naudojamos galetos, bet galima imti ir krekerius, smėlinius, ir susmulkintus gabaliukais. Žodžiui, kaip kam patinka. Sekantis sluoksnis – vėl iš kremo. O štai virš jo vėl dėk braškes. Kaitaliok sluoksnius kol yra vietos formoje, bet atsižvelk, kad viršutinis sluoksnis turi būti iš sausainių.

6. Gatavą desertą dėk į šaldytuvą mažiausiai 3 val, galima ir visai nakčiai. Kai desertas sustings, perdėk jį į dubenį, iš anksto pervertus , nuimk plėvelę ir greičiau patiek.

You cannot copy content of this page