Penki dalykai, kuriuos šunys pajunta daug anksčiau, negu žmogus pastebi

Žinoma, jūs negalite bendrauti su šunimi viena kalba, tačiau tai nereiškia, kad jis jūsų nesupranta. Šunys atkreipia dėmesį į verbalinius ir fizinius signalus žymiai stipriau, negu žmogus. Jie gali pastebėti tam tikrus dalykus anksčiau. Jų sugebėjimas priimti žmonėms nesuprantamas užuominas moksliškai įrodytas.

Šunys žino orų permainas

Šį momentą daugelis priima kaip seną legendą, tačiau mokslininkams pavyko įrodyti, kad šunys tikrai neįtikėtinai jautrūs orų pokyčiams. Tyrinėtojai tai sieja su jų sugebėjimu pajusti barometrinio slėgio pokyčius. Be to, jie atkreipia dėmesį į ozono koncentraciją ir drėgmę, kurie kinta prieš blogą orą.

Vienas tyrimų parodė, kad jie taip pat jautrūs statiniam elektros krūviui, kas leidžia jiems pajusti besiartinančią audrą.

Šunys jaučia baimę

Sunku įsivaizduoti, kad šunys užuodžia jūsų kraujo kvapą, tačiau jie tikrai jaučia jūsų emocijas. Jie jaučia baimę, todėl kad yra jautrūs adrenalino, atsirandančio kraujyje, kvapui. Numylėtinis greičiausiai pasistengs būti kuo arčiau, kad jums būtų komfortiškiau.

Šunys žino, kad jų žvilgsnis veikia

Tos maldaujančios akys. Kas gi gali joms atsispirti? Šunys žino, kad jums tai nepavyks, todėl naudoja tokį žvilgsnį savo tikslams. Mokslininkai atrado, kad kai jūs žiūrite į pūkuotą numylėtinį, jūsų smegenys išskiria oksitociną, chemikalą, kuris verčia jus jaustis laimingu.

Jūsų šuo susiduria su tokia pat reakcija smegenyse, todėl jie taip mėgsta žiūrėti į šeimininkus.

Šuo gali užuosti vėžį

Daugelis tyrimų įrodo, kad šunys tikrai gali jausti tokius rimtus žmogaus organizmo pokyčius. Jų neįtikėtina uoslė leidžia pastebėti tam tikras medžiagas žmogaus kraujyje.

Nors nekalbame apie šimtaprocentinį tikslumą, 88% atvejų šunys galėjo tiksliai rasti moterį su krūties vėžiu, o plaučių vėžio rodikliai yra 99% lygyje. Gydytojai taip pat apmokė šunis rasti kiaušidžių vėžį.

Šunys jaučia jūsų priešus

Kai šuo ima loti ant žmogaus, kuris jums nepatinka, tai ne šiaip sau. Jie jaučia permainas jūsų organizme ir ima iš anksto nekęsti žmogaus, kuris jums nemalonus. Argi galima pasitikėti tuo, kuris nepatinka šeimininkui?

You cannot copy content of this page