Pyragas su varške ir razinomis „Susižavėjimas“

Ingredientai:
Tešlai:

– pienas – 150 ml
– sviestas – 100 g
– cukrus – 4 valgomieji šaukštai
– druska – 1/3 arbatinio šaukštelio
– miltai – 450-500 g
– sausos mielės – 8 g

Įdarui:
– varškė – 50 g
– trynys – 1 vnt
– cukrus – 2 valgomieji šaukštai
– vanilinis cukrus – 1 pakelis
– razinos – 50 g

Paruošimo būdas:
Ištirpiname 100 g sviesto. Į dubenį beriame 4 valgomuosius šaukštus cukraus, dedame pusę arbatinio šaukštelio druskos, pilame 150 ml šilto pieno, sviestą, įmušame 3 kiaušinius ir permaišome.

Atmatuojame 450 g miltų ir išsijojame. Dabar į miltus dedame sausas greito veikimo mieles. Gerai sumaišome su miltais.

Dabar miltus su mielėmis palaipsniui beriame į pieną su kiaušiniais ir sviestu. Užmaišome tešlą. Galbūt jums prireiks šiek tiek daugiau miltų, viskas priklauso nuo kiaušinių dydžio. Man šiandien daugiau neprireikė. Tešla turi gautis minkšta, elastinga ir neturi lipti prie rankų.

Dedame tešlą į dubenį ir patalpiname į šiltą vietą, kad pakiltų, vienai valandai, po valandos tešlą paminkome ir dedame dar 40-50 min. Aš dedu tešlą į orkaitę ir nustatau 40 laipsnių temperatūrą.

Per tą laiką paruošime įdarą. Imame 250 g varškės, dedame 1 trynį, cukrų pagal skonį, aš mėgstu ne per saldžiai, todėl dedu 2 valgomuosius šaukštus, beriame 1 pakelį vanilinio cukraus ir permaišome. Aš suplaku blenderiu, tai nebūtina.

Pakilusią tešlą dedame ant stalo, paminkome ir dalijame į nedideles dalis. Man gaunasi 22 50g svorio dalys. Darome rutuliukus. Formą sutepame sviestu. Pas mane formos diametras 26 cm. Imame vieną rutuliuką, iškočiojame nedidelį paplotėlį, dedame 1 arbatinį šaukštelį įdaro, šonuose užspaudžiame. Tą patį darome su likusiais rutuliukais. Ir dedame į formą.

Viršų pabarstome nuplautomis ir nusausintomis razinomis, pagal pageidavimą razinas galime dėti į varškę. Paliekame pyragą 15 min truputį pakilti. Dabar sutepame pyragą kiaušiniu.

Pašauname į įkaitintą orkaitę ir kepame 180 laipsnių temperatūroje 25-30 min. Orientuokitės pagal savo orkaitę.
Gatavą pyragą ištraukiame iš formos, leidžiame jam ataušti ir patiekiame.

You cannot copy content of this page