Pyragas „Vulkanas“ – visų saldumynų mėgėjų svajonė

Kartą paragavę pyrago „Vulkanas“, jūs amžiams liksite jo gerbėju. Svarbiausia šio deserto detalė – plikytas kremas, kurį kepa kartu su biskvitu. Kad paruoštumėte šią saldumynų mėgėjo svajonę, jums prireiks ne daugiau valandos.
Ingredientai:

– kiaušiniai – 4 vnt+1 vnt
– pienas – 150 ml
– aliejus – 75 ml
– cukrus – 120 g+100 g
– kepimo milteliai – 1 pakuotė (10 g)
– druska – žiupsnelis
– vanilinis cukrus 1 pakuotė (8 g)+1 pakuotė (8 g)
– miltai – 300-350 g
– pienas – 600 ml
– krakmolas – 60 g
– sviestas – 50 g

Paruošimas:
1. Paimkite nedidelį puodą, įmuškite 1 kiaušinį, berkite 100 g cukraus, pakelį vanilino ir permaišykite šluotele. Paskui pilkite į indą šiltą pieną, permaišykite. Berkite krakmolą ir dar kartą išmaišykite mišinį, kad neliktų gumulėlių.

2. Dėkite mišinį ant ugnies. Maišykite, kol jis sutirštės. Po to nuimkite indą nuo ugnies, dėkite sviestą ir gerai išplakite šluotele. Kremas turi išeiti gana standus ir tirštas. Uždenkite dubenį plėvele taip, kad ji liestų kremą, ir atidėkite į šalį.

3. Iškart imamės tešlos. Kitame dubenyje įmuškite 4 kiaušinius, berkite 120 g cukraus ir pakelį vanilino. Suplakite šluotele. Paskui įpilkite 150 ml vėsaus pieno, aliejaus ir gerai išmaišykite. Toliau sijokite miltus per 2-3 kartus, berkite kepimo miltelius ir dar kartą permaišykite. Tešla turi gautis skystoka.

4. Paimkite išardomą 22-24 cm diametro formą ir uždenkite dugną kepimo popieriumi. Pripildykite indą tešla. Paskui samčiu į tešlos centrą dėkite kremą. Slėgti nieko nereikia – masė pati pasiskirstys taip, kaip reikia.

5. Įkaitinkite orkaitę iki 180 laipsnių ir kepkite pyragą apie 45 min. Kai „Vulkanas“ bus gatavas, ataušinkite kambario temperatūroje. Jei išimsite jį iš formos per anksti, kremas nesustings.

6. Pyragą galima papuošti baltu ar tamsiu šokoladu plono konditerinio švirkšto pagalba.

You cannot copy content of this page