Šeima iš Minsko pasistatė 16 kvadratinių metrų namelį ir laimingai jame gyvena

Daugelis skundžiasi, kad ankštuose butuose jiems labai mažai vietos. Nėra kur apsisukti ir nėra asmeninės erdvės. Viktoras ir Tatjana Oskiro iš Baltarusijos sostinės kitos nuomonės. Žiūrint į jų namuką, sunku įsivaizduoti, kad jame jaukiai telpa 3 žmonės, o dar ir šuo priedo.

Oskiro šeima seniai nusprendė persikelti gyventi į užmiestį. Jie nusipirko sklypą 20 km už Minsko ir pradėjo statybas.

Internete Viktoras rado įdomų vieno vakarų architekto projektą. Tai buvo 3×3 m namas vienam studentui. Minskietis nusprendė truputį perdaryti projektą pagal savo poreikius. Jam išėjo 16 kvadratinių metrų namas.

Iš išorės jis labai mažas, viduje jis pakankamai erdvus. Namas padalintas į 4 sekcijas. Pačioje apačioje randasi sandėliukas. Ten įrengtas boileris ir skalbimo mašina. Čia dar stovi ir sofa. Virš sandėliuko – virtuvė. Ją kartu su šaldytuvu atsivežė iš seno buto. Iš virtuvės galima išeiti į nedidelį balkonėlį.

Šiek tiek aukščiau yra svetainė. Ji mažytė, ne ką didesnė už prieškambario kilimėlį. Šiame lygyje taip pat įrengta dušo kabina, sujungta su tualetu. O pačiame aukščiausiame lygyje stovi dvivietė lova.

Savo būstą Viktoras statė pats, o jam padėjo brolis – profesionalus statybininkas. Savo rankomis vyrai padarė ir lovą, ir spintą, ir duris, ir net langų rėmus. Didelę dalį statybinių medžiagų pigiai pirko internetu. Konfiskuotų prekių parduotuvėje įsigijo laminatą su 70%.

Namas apšildomas tik vienu kondicionieriumi. Viktoras sako, kad jis neatsijungia jau kelis mėnesius ir dirba net kai namie nieko nėra. Patalpos temperatūra visada apie 20 laipsnių šilumos. Labai storas apšiltinimas leidžia komfortiškai jaustis net per didžiausius šalčius. Grynas oras patenka per ventiliacines angas virtuvėje ir tualete.

Vėdinimui pakanka porai sekundžių tiesiog praverti duris.

Visas šis namelis baltarusiams atsiėjo 4.5 tūkstančių dolerių. Jis buvo pastatytas per 2 mėnesius. Mokestis už elektrą labai juokingas. Už pusę metų jie sumokėjo vos 4 rublius. Už vandenį Oskiro nemoka, o kanalizaciją padarė savarankiškai. Todėl visi „komunaliniai“ – tai tik elektra.

Informacija šiame straipsnyje pagrįsta nepatvirtintais šaltiniais iš interneto, neturi tikslo klaidinti skaitytojų ir yra išskirtinai pramoginio pobūdžio.

You cannot copy content of this page