Sūnus parduotuvėje pavogė mėsą ir pats ją paruošė – buvo skanu. Pagirti ar nubausti?

Turiu 2 vaikus – sūnui Nojui 15 metų, dukrai Lėjai – 8.

Auginu juos viena, dirbu dviejuose darbuose, namuose beveik nebūnu, namų reikalams laiko beveik nebelieka. Gerai, nors sūnus padeda – paima sesę iš prailgintos grupės, patikrina pamokas, gali pagaminti ką nors nesudėtingo.

Neseniai grįžau namo ir jau nuo slenksčio užuodžiau kepsnio kvapą – pasirodo, Nojus paruošė mėsą prancūziškai.

Aš, žinoma, jį pagyriau, o ir mėsa tikrai gavosi labai skani. O sekančią dieną pagalvojau – o iš kur jis paėmė pinigų tokiam didžiuliam veršienos gabalui, juk aš jam nepalikau…

Vakare paklausiau, pasakė, kad pardavė bičiuliui ausines, aš ir patikėjau. O po kelių dienų jaunėlė Lėja išplepėjo, kad Nojus tą mėsą pavogė turguje, o dar arbūzą, kurį jie suvalgė su draugais.

Pasirodo, jis jau seniai užsiima smulkiomis vagystėmis, o aš nė nesapnavau.
Štai dabar ir nežinau, kaip elgtis. Išduosiu Lėją – neteksiu informacijos šaltinio ir sugadinsiu jos santykius su broliu.

Kitas variantas, pasakyti, kad jį tuo užsiimantį matė pažįstami, bet kaip rasti teisingus žodžius, kad jis nustotų vagiliauti? Juk aš suprantu, kad berniukas jau didelis ir jam reikia kišenpinigių.

Ir juk ne kokiems niekams leidžia, o mėsos gabalą šeimai parnešė ir net pats paruošė. Na kaip po to jį barti, jei ašaros pačios akyse kaupiasi.

Žodžiu, pedagogė iš manęs nekokia, nežinau, ką daryti, gal jūs man duosite teisingą patarimą?

You cannot copy content of this page