Visa tiesa apie gazuotus gėrimus! Jūs nustebsite sužinoję, ką jie daro su jūsų kūnu!

Per pirmas 10 min po to, kai tu išgersi buteliuką gazuoto gėrimo: į organizmą pateks 10 arbatinių šaukštelių cukraus (maksimali rekomenduojama dienos dozė).

Tą minutę tavęs nesupykins nuo cukraus pertekliaus, todėl kad fosforo rūgštis, esanti saldžiame vandenyje, bukina per didelį saldumą, leisdama cukrui įsisavinti.

Po 20 min: cukraus kiekis kraujyje padidės, kas sukels insulino išmetimą. Kepenys sureaguos į tai perdirbdamos cukrų į riebalus.

Po 40 min: kofeino įsiurbimas baigsis. Išsiplės vyzdžiai, padidės arterinis spaudimas, kepenys pradės mesti daugiau cukraus į kraują. Smegenų receptoriai bus blokuojami, užkirsdami kelią mieguistumui.

Po 45 min: sustiprės dopamino išskyrimas, hormono, stimuliuojančio smegenų malonumo centrą. Pagal tokį pat principą veikia heroinas…

Po valandos: fosforo rūgštis suriš kalcį, magnį ir cinką žarnyne, didindama metabolizmą. Padidės kalcio šalinimas su šlapimu.

Daugiau nei po valandos: pradės veikti šlapimą varantis kofeino poveikis, kils poreikis nueiti į tualetą. Bus išvestas kalcis, magnis ir cinkas, kurie tokie būtini kaulams, taip pat kaip natris, elektrolitai ir vanduo. Tu taps dirglus arba vangus.

Tu iš tiesų nori, kad tai būtų tau? Kiek žalos dėl kelių gurkšnių…

Informacija šiame straipsnyje yra išskirtinai pažintinio pobūdžio ir nepakeičia sertifikuoto šio profilio specialisto konsultacijos.

You cannot copy content of this page