13 dalykų, kuriuos verta papasakoti vaikui prieš mokyklą

Vaikui, ypač pirmokėliui, mokykla – tai tūkstantis priežasčių jaudintis, džiugiai ir nelabai. Ir todėl vaikus reikia ruošti mokyklai ne tik mokant abėcėlės ir skaičiavimo. Iš anksto paaiškinti, kas laukia vaiko ir kaip reikia elgtis, todėl kad yra dalykų, kuriuos gali paaiškinti tik tėvai.

Mano dukrelei 11 metų, ji mokosi 5 klasėje. Aš pati mokiausi 2 mokyklose ir nelabai mėgstu prisiminti šį laiką, todėl kad nusveria tai,kas nemalonu, bet žinau nemažai žmonių, kurie prisimena mokyklinius metus su šiluma. Kad mano dukra prisijungtų prie jų, o ne prie manęs, aš kartais iš tolo, kartais tiesiogiai skiepiju jai kokius nors principus. Apie juos aš susimąsčiau dar prieš einant į vaikų darželį. Specialiai jums aš dalijuosi šiais principais.

Būtinai paaiškinkite vaikui tai:

– Pamokos ne tokios svarbios, kad dėljų apleistume savo sveikatą, psichinę ir fizinę. Jei jautiesi blogai – pasakyk apie tai atsakingiems.

– Nelygink savęs su kitais. Tu mokykloje ne vardan lenktynių dėl pažymių, o vardan žinių.

– Dėl tos pačios priežasties nesivaikyk pažymių, svarbiausia – gerai suprasti temą ir įgyti žinių. Mes nepyksime dėl šešeto, bet dešimtukas mus pradžiugins.

– Jei tau sunku ar kažkas neaišku – paprašyk mokytojo ar mūsų pagalbos.

– Jaudintis dėl kontrolinių ir testų normalu, bet atmink: mokykla – tai ne visas gyvenimas, tai tik jo dalis, todėl nepergyvenk dėl to per daug.

– Mokytojas irgi žmogus, kuris gali pavargti, susirgti ar atsitiktinai suklysti. Atmink tai, gerbk jo darbą, neapsunkink jo.

– Niekada nedalyvauk patyčiose. Kas yra patyčios? Kai žmogus skriaudžia silpnesnį nuolat ir specialiai. Nedaryk taip, o jei kažkas mokykloje taip daro – pasakyk man. Aš rasiu būdų padėti tam vaikui.

– Jei tu nepažeidi taisyklių, tavęs neturi bausti ar bauginti. Pažaisti telefonu galima per pertrauką, kai tai niekam netrukdo ir neatitraukia tavęs nuo mokslo. Paprašyti į tualetą pamokos metu, jei tu negali kentėti, galima. Atsisakyti maisto valgykloje, jei tu nenori jo valgyti, irgi galima. Jei tu manai, kad mokytojas buvo neteisus ar grubus – pasakyk man, aš išsiaiškinsiu.

– Jei tu pažeidei taisykles, mokytojas turi teisę tave nubausti, pavyzdžiui, paimti telefoną iki pamokų pabaigos. Bet tavęs neturi mušti ar žeminti, juoktis iš tavęs. Jei taip nutiko – pasakyk mums.

– Mokykis bendrauti su žmonėmis, juk visai įmanoma, kad kartu mokysitės iki 12 klasės. Bet jei kažkas iš bendraklasių nuskriaudė tave, iš pradžių pasistenk išspręsti klausimą pats. Jei nepavyko – paprašyk pagalbos pas mokytoją ar mus.

– Stenkis. Šios pamokos pravers tau ateityje, todėl gerai jas išmok dabar. Mokykis galvoti.

– Laikykis disciplinos. Taisyklės sugalvotos tam, kad visiems būtų lengviau, ir tau taipogi. Atlik užduotis, klausyk mokytojo, susidėk kuprinę savarankiškai, be priminimų.

– Gauti žinių galima ne tik mokykloje. Jei tau norisi daugiau sužinoti apie ką nors – paklausk mūsų, mes padėsime rasti atsakymus.

Informacija šiame straipsnyje yra išskirtinai pažintinio pobūdžio ir nepakeičia sertifikuoto šio profilio specialisto konsultacijos.

You cannot copy content of this page