6 nenuginčijamos priežastys, kodėl pomidorus reikia valgyti kiekvieną dieną. Apie tai jūs tikrai nežinojote!

Daugiau nei prieš 200 metų pomidorus laikė nuodingais. Dabar, kai šis mitas seniai išsklaidytas, visiems žinoma, kad pomidoras – vienas naudingiausių produktų, kuriuos mums padovanojo gamta.

1. Pomidorai turtingi folio rūgštimi ir vitaminais A bei C, o taip pat daugybe antioksidantų, tarp kurių likopenas, alfa-lipoidinės rūgštys, liuteinas, beta-karotinas ir cholinas. Likopenas atsako už pomidoro spalvą, todėl raudoni pomidorai naudingesni nei kitų atspalvių gentainiai.

2. Obuolių ir citrinų rūgštys, esančios pomidoruose, padeda išspręsti širdies ir kraujagyslių bei virškinimo sistemų problemas.

3. O vitaminai A ir C stiprina imunitetą ir gerina bendrą savijautą.

4. Naudingi ne tik patys pomidorai, bet ir bet kokie patiekalai, kurių pagrindas yra ši daržovė. Pavyzdžiui, pomidorų sultys padeda esant gastritams su sumažėjusiu rūgštingumu, anemijai ir pablogėjus atminčiai.

5. Pomidorai žinomi dėl savo laisvinamojo poveikio, todėl juos dažnai skiria užkietėjimų gydymui.

6. Pomidoras labai vertingas dietinis produktas. Nepaisant visų šių neįtikėtinai naudingų savybių, jis labai nekaloringas ir gali būti naudojamas bet kokiai dietai ir mitybos tipui. Chromas, esantis šioje daržovėje, blokuoja alkio jausmą ir sukelia sotumo pojūtį.

Informacija šiame straipsnyje yra išskirtinai pažintinio pobūdžio ir nepakeičia sertifikuoto šio profilio specialisto konsultacijos.

You cannot copy content of this page