Niekada neišmeskite vyšnių kauliukų! Ir štai kodėl…

Vyšnių ir trešnių kauliukus galima naudoti pagalvės gaminimui.

Savo savybėmis ji kažkuo primena šildyklę – ją galima įkaitinti ir atšaldyti, o kauliukai labai ilgai išlaiko šilumą ar šaltį. Tokias pagalvės su kauliukais naudojamos kaip masažinės ir ortopedinės – esant nugaros, sprando, juosmens skausmams.

Skirtingai nuo analogiškų pagalvių, pripildytų gamtine medžiaga (druska, kruopomis), kauliukų pirkti jums nereikės – mes juos paprasčiausiai išmetame. Be to, kauliukai neišbrinksta nuo drėgmės kaip kruopos, todėl tokią pagalvę patogu naudoti gulintiems ligoniams nuo pragulų.

Tokią pagalvę galima pasidaryti savo rankomis ir visiškai nemokamai.

Kaip pasidaryti pagalvę iš vyšnių kauliukų
Vasarą rinkti kauliukus nuo vyšnių ar trešnių visai nesunku. Užmerkite juos vandenyje valandai. Paskui kruopščiai nuplaukite , kad pašalintumėte prilipusius sultingus likučius, kurie su laiku gali gesti.

Paprasčiausias būdas – paimti saują ir pertrinti kartu su nedideliu kiekiu sodos ar druskos. Gerai išskalauti. Vietoje to galima pavirti 30 minučių, paskui kruopščiai išskalauti. Išdėliokite kauliukus ant lygaus paviršiaus plonu sluoksniu ir padėkite išdžiūti saulėje (reikės 2-3 d.)

Užvalkalui geriausia imti lininį audinį, kad kauliukai neišbyrėtų. Suberkite kauliukus taip, kad jie lengvai byrėtų pagalvėje, skleisdami malonius raminančius garsus. Nesusiūtą pusę sulenkite dukart ir susiūkite dviguba siūle.

Kaip naudotis pagalve
Jei jūs šildote pagalvę orkaitėje, temperatūra neturi viršyti 150 laipsnių, o laikas ne ilgiau 15 min. Ją reikia susukti į foliją, kad apsaugotume audinį.

Galima padėti ant verdančio puodo dangčio, laikyti kol įšils, o žiemą pasinaudoti radiatoriumi. Šaltiems kompresams pagalvė dedama į maišelį, paskui į šaldiklį 30-60 min. Per šalčius išneškite į lauką.

Esant būtinybei pagalvę galima skalbti, paskui gerai išdžiovinti.

Kada padės pagalvė su kauliukais

1. Savijautos gerinimui.

Atvėsinta tonizuoja ir malšina skausmą.

Esant nuovargiui padeda nuimti mieguistumą.

Tvankioje patalpoje gerina savijautą ir normalizuoja smegenų darbą.

Mažina galvos ar aštrų skausmą, pavyzdžiui, esant sumušimams, nuima patinimą.

Kūno dalys, kurioms ypač maloni įkaitinta pagalvė – sprandas ir pečiai, juosmuo, pėdos ir rankų riešai.

Galima daryti šildantį kompresą raumenų atpalaidavimui.

Dažnai naudojama esant pilvo skausmams.

Galima naudoti ir kai nieko neskauda – šildyti kojas, jei jos nuolat šąla.

Be to, šilta pagalvė padeda nuo nemigos.

2. Masažuoja ir atpalaiduoja. Laisvai byrantys kauliukai lengvai prisitaiko prie bet kokios kūno formos. Dėkite pagalvę po nugara ar sprandu esant ilgam sėdimam darbui – ji užfiksuos patogią padėtį ir tuo pačiu lengvai masažuos – dėka apvalios kauliukų formos, kas žymiai geriau, nei druska ar kruopos.

3. Ramina. Jei kankina nerimas, blogos mintys, pamaigykite pagalvėlę – kauliukų šnarėjimas primins miško šnabždesį, vandens čiurlenimą, o pojūtis rankose, kai juos spaudžiate, tuo pat metu įkvėpdami aromatą, atpalaiduoja.

Jei jus kas nors įžeidė, jaučiate stiprų stresą, pakanka vos 30 sekundžių iš visų jėgų įsikibti į pagalvę abiem rankom, patarškinti jos kauliukais, kad „nuleistumėte garą“.

You cannot copy content of this page