8-erių jis tiksliai įvardijo skaičių Pi iki 518 ženklo. Kaip susiklostė berniuko su aukščiausiu IQ likimas. Dabar jam 20 metų

Singapūrietis Ainanas Koulis yra IQ rekordininkas per visą matavimų istoriją. Jo IQ sudaro 236 balus! Palyginimui, Alberto Einšteino IQ yra 190 balų, o Stiveno Hokingo – 160.

2009 m apie Koulį rašė pasaulinė žiniasklaida. Jis tapo žymiu vunderkindu. Tačiau nuo tada apie berniuką beveik neprisimena. Aš nusprendžiau sužinoti, kaip susiklostė jo likimas ir kuo jis užsiima dabar.

7 m ir 1 mėn amžiaus Koulis baigė mokyklinį chemijos kursą. Jo tėvas stebėjosi – kur ir kaip taip greitai berniukas gavo žinių, juk namie nebuvo nė vienos fizikos ir chemijos knygos. Ir tai buvo vos peržengus 2000-uosius, internetas tik pradėjo atsirasti paprastų gyventojų buityje. O Ainanas dar būdamas mažas vaikas mintinai išmoko Mendelejevo lentelę.

Šešių mėnesių Ainanas jau ištardavo sąmoningas frazes ir sudėtingus sakinius. O šešerių – pravedė pirmąją chemijos paskaitą. 8-erių jis tiksliai įvardijo skaičių Pi iki 518 ženklo.

Ainanas turi vieną įdomų sugebėjimą. Jis idealiai atsimena objektų trajektorijas. Jo atmintyje jos palieka pėdsaką, kaip lėktuvas danguje.
Jis tiksliai gali aprašyti trajektoriją, kuria judėjo krepšinio kamuolys pastarąsias 30 sekundžių. Paprastam žmogui tai neįmanoma. Juk toks kamuolys kelis kartus pereina iš rankų į rankas, sportininkai atlieka driblingą, smūgiuodami kamuolį į grindis.

Šio vunderkindo ypatybė – kelias, kurį jis pasirinko. Mes įpratome, kad žmonės su super aukštu IQ tampa matematikais, fizikais, programuotojais. Kartais – ekonomistais ir buhalteriais. Tačiau Koulis tapo…režisieriumi ir kompozitorium!

Savo pirmąjį filmą jis nufilmavo 12-os ir pristatė jį Vilniaus kino festivalyje. Jo tėvas Valentinas Koulis – aktorius. 2013 m jis nusifilmavo sūnaus trumpametražiniame filme.

O štai kelios Ainano citatos, kai jam buvo 7-9 metai:

– Pralaimėję Antrąjį pasaulinį karą dabar yra laimėtojai tarp šiuolaikinių automobilių.
– Jei fizikoje jūsų lygtis gavosi labai sudėtinga – su jūsų Visata kažkas ne taip!
– Blogas menas neegzistuoja, todėl kad jei jis blogas, tai jis daugiau ne menas.
– Menas iššaukia cheminę reakciją smegenyse, kuri verčia jus galvoti, kad tai gražu. Todėl menas – tai narkotikas.
Dabar Kouliui sukako 20 metų ir kaip vunderkindas, nuskambėjęs per visą pasaulį, jis gyvena gana kukliai. Ainano vardas dabar retai sutinkamas medijoje, todėl aš po kruopelę rankiojau informaciją apie tai, kaip jis gyvena dabar.

Ainanas toliau užsiima chemija ir kitomis gamtos mokslų disciplinomis. Tačiau ne kaip mokslininkas. Ainanas – ryškus ir talentingas dėstytojas. Vaikai dievina jo paskaitas, kur jis buitiniame lygmenyje aiškina jiems šiuolaikinio mokslo pagrindus. O dar jis gali piešti lentoje abiem rankomis. Ima dvi spalvotas kreidas į dešinę ir kairę ranką ir ima piešti. Tai visada sukelia audringą reakciją moksleivių auditorijoje.

Ką gi, berniukas su aukščiausiu IQ istorijoje užaugo ir netapo nei garsiu fiziku, nei išradėju. Jis laimingas, gyvena kartu su savo šeima, daug dirba. Turbūt taip ir geriau, juk daugelio aukšto IQ savininkų likimai susiklostė tragiškai. Jie užsisklęsdavo, beveik nebendraudavo su pasauliu.

Ir Koulis, aš įsitikinęs, dar primins apie save.

You cannot copy content of this page