Auklėti vaikus kartu su močiute – geriausia dovana, kurią jūs galite jiems duoti

Tam yra 5 priežastys…

Ryšyje tarp močiutės bei senelio ir anūkų yra kažkas neįtikėtino,ir tai žymiai giliau, nei tiesiog giminystė. Ir nors liaudies išmintis teigia, kad vaikui išauginti reikia viso kaimo, tai ne vienintelė priežastis, dėl kurios bendravimas su močiute ir seneliu naudingas vaikams.

Štai 5 priežastys, kodėl glaudus ryšys su močiute ir seneliu – geriausia dovana bet kuriam vaikui:

1. Vaikai visada turės papildomą palaikymą.
Tyrimas, atliktas Oksfordo universitete, parodė, kad pas vaikus, kurie artimi su močiute ir seneliu, mažiau emocinių ir elgesio problemų ir jie geriau sugeba susidoroti su traumuojančiais gyvenimo įvykiais, tokiais kaip skyrybos ar patyčios mokykloje.

2. Kartų atmintis ir saviidentifikacija padeda vaikams geriau atsispirti sunkumams.
Kiti tyrimai rodo, kad identiškumas tarp kartų ar šeimos istorijos ir to, kaip jie į ją įeina, supratimas, gali padaryti vaikus atsparesnius ir padėti jiems geriau kontroliuoti savo gyvenimą, net kai pasaulis už jų šeimos ribų atrodo nekontroliuojamas.

Psichologai, tyrinėję vaikų atsparumą stresui po teroristinių rugsėjo 11-osios atakų, nustatė, kad tie, kurie daugiau žinojo apie savo šeimos istoriją, geriau susitvarkydavo su stresu. Šis žinojimas gali padėti vaikui suprasti, kad jis yra dalis kažko didesnio, nei jis pats. To fakto, kad ankstesnės kartos pergyveno savo sunkius laikus, supratimas padeda vaikams susidoroti su sunkumais ir pasijusti normaliai.

3. Artimas ryšys su močiute ir seneliu moko vaikus ramiau žvelgti į amžių.
Vis mes kada nors pasensime ir, žinoma, norime, kad sekanti karta nediskriminuotų mūsų, kai tai įvyks. Laimei, geriausias priešnuodis nuo eidžizmo yra pozityvių santykių tarp vaikų ir jų močiutės bei senelio vystymas.

Pasak tyrimo, kuriame dalyvavo 1151 belgų vaikas nuo 7 iki 16 metų amžiaus, vaikai, kurie artimi su močiute ir seneliu, ne taip abejingai žvelgia į pagyvenusius žmones.

O vaikai, kurių santykiai su vyresniais giminaičiais buvo blogi (nebūtinai kontaktų kiekio požiūriu, o greičiau jų kokybės), dažniau elgėsi su senukais labiau abejingai.

4. Bendravimas su vyresne karta saugo nuo depresijos.
Tyrimas, atliktas 2014 m. Bostono koledže, nustatė ryšį tarp vaikų bendravimo su vyresnio amžiaus artimaisiais ir žemesnio depresijos lygio pas visus šeimos narius. Anūkai supažindina vyresnius giminaičius su prietaisais ir šiuolaikiniais įrenginiais, o močiutės ir seneliai dalijasi gyvenimiška patirtimi ir patarimais.

5. Vaikai padeda močiutei ir seneliui gyventi ilgiau.
Mokslas galutinai įrodė, kad buvimas šalia močiutės ir senelio naudingas ne tik vaikui, bet ir jiems patiems. Vaikai tampa ištvermingesni, o močiutės ir seneliai – sveikesni.

Tyrėjai išsiaiškino, kad anūkų priežiūra prailgina pagyvenusių žmonių gyvenimą vidutiniškai 5 metais. Ryšys tarp kartų niekada nepralaimi!

You cannot copy content of this page