Mano draugė reikalauja dukters grąžinti pinigus už mokslus

Mes su kaimyne Sigita draugaujame seniai. Ji turi du vaikus – vyresnėlė Ligita ir jaunėlis Nojus. Kai Ligita mokėsi paskutinėje klasėje, iškėlė tėvams sąlygą – arba jie apmoka jos mokslus universitete, kadangi mokykloje mergaitė mokėsi vidutiniškai ir negalėjo pretenduoti į valstybės finansuojamą vietą, arba ji baigs kirpėjų kursus ir užsiims kirpimais bei šukavimais.

Tėvai įlindo į skolas bei kreditus ir apmokėjo studijas universitete, be to, apmokėjo iškart už visus 4 metus, tokiomis sąlygomis jiems pritaikė ženklią nuolaidą.

Studentišką gyvenimą Ligita pradėjo aktyviai, 3 semestrus mokėsi su malonumu ir polėkiu, pateisindama tėvų indėlį uoliu požiūriu į paskaitas ir kitus užsiėmimus.

Savo trečiąją sesiją ji išlaikė puikiai, kuo labai nudžiugino mamą ir tėtį. Tik štai čia visas merginos entuziazmas ir baigėsi. Prasidėjo meilė. Ir su kuo, ne su bendraamžiu jaunuoliu, o su vyriškiu, vyresniu už ją 8 metais.

Meilė nubrėžė ant mokslų riebų kryžių, o nėštumas privertė imti akademines atostogas. Didelėmis pastangomis tėvai įkalbėjo pereiti į nuotolines studijas ir įsigudrino atlikti perskaičiavimus už mokslus, tačiau jų pastangos buvo veltui – Ligita susirašė su savo mylimuoju Visvaldu ir pasakė, kad kol kas neplanuoja grįžti į universitetą.

Jie gyvena iš nedidelio vyro uždarbio, Visvaldas dirba pavežėju, žvaigždžių iš dangaus neskina, o ir nesiekia, manydamas, kad vairuotojo pažymėjimo su krovinine kategorija gyvenime pilnai pakanka. Neseniai Ligita pagimdė dukrą ir dabar ji turi „svarią“ priežastį – mažą vaiką.

Tai, kad tėvams reikia mokėti kreditą bankui už apmokėtas studijas, jos visiškai nejaudina, skirtingai nuo tėvų, kuriems dabar reikia galvoti, kaip išsimokėti skolas ir kaip „ištempti“ Nojaus mokslus. Štai Sigita ir iškėlė dukrai klausimą – pareikalavo grąžinti pinigus, investuotus į jos išsilavinimą.

To Ligita aiškiai nesitikėjo ir baisiausiai įsižeidė, neva ir taip vos galus suduria, o čia dar pinigus reikalauja grąžinti! Jauna mama pinigų, investuotų į ją pačią, atiduoti nesiruošia ir santykiai su tėvais tapo daugiau nei įtempti.

Sigita, matydama tokį piktybišką dukters požiūrį į jų pastangas, nusprendė „nubausti“ Ligitą ir padarė tai pakankamai griežtai – perrašė buto paveldėjimą Nojui, nepalikdama dukrai nė vieno šanso valdyti būstą ar gauti piniginę kompensaciją. Tai dar labiau pagilino duobę tarp jų ir dabar motina su dukra nebendrauja išvis.

You cannot copy content of this page